fbpx
Close

Alexander Zverev kõrvaldati Acapulco turniirilt ropu sõimu tõttu

– Alexander Zverev / Foto: Reuters/Scanpix

Alexander Zverev (Saksamaa) ei saa jätkata Acapulco ATP 500 turniiri ja teisena asetatud mängija pidi andma 2. ringi kohtumises loobumisvõidu kaasmaalasele Peter Gojowczykile.

Zverevi loobumine ei olnud tema enda otsus – nimelt kõrvaldas turniiri kohtunikekogu olümpiavõitja, sest ta oli käitunud inetult pärast Eesti aja järgi täna hommikul (Acapulcos hilisõhtu) toimunud paarismängu, kus Zverev ja Marcelo Melo (Brasiilia) kaotasid Lloyd Glasspoolile (Suurbritannia) ja Harri Heliovaarale (Soome) 2:6, 6:4, 6:10. Zverev surus võrgu juures vastaste kätt, aga pärast seda hakkas vihaselt reketiga peksma kohtuniku pukki, kusjuures need löögid ei läinud kohtuniku jalgadest kuigi palju mööda. Samal ajal kasutas Zverev inglisekeelset f-tähega sõna ja süüdistas, et kohtunik rikkus selle mängu. Kui kohtunik hakkas pukist alla tulema, pööras Zverev uuesti ringi ja andis veel reketiga hoobi puki pihta, aga siiski õigusemõistjat ei tabanud.

Pärast sellist käitumist otsustati Zverev turniirilt kõrvaldada ja ta ei saanud jätkata ka üksikmängu. Zverevi võis närviliseks muuta ka ebameeldiv ajakava, ta pidi kohaliku aja järgi ööl vastu teisipäeva kell 1.30 alustama ja kell 4.50 (!) lõpetama mängu ameeriklase Jenson Brooksbyga, keda Zverev võitis 3:6, 7:6, 6:2.

scroll to top