fbpx
Close

Nadal andis juba uue hooaja esimese loobumisvõidu

Rafael Nadal. / Foto: AP/Scanpix

Lõppeva aasta teisel poolel põlvevigastusega hädas olnud Rafael Nadal jättis pooleli Abu Dhabis peetava näidisturniiri, mis kannab uhket nime Mubadala World Tennis Championship ehk siis justkui maailmameistrivõistlused,

Turniiril osales kuus meest, kellest Nadal ja maailma esireket Novak Djokovic olid paigutatud otse nelja parema hulka. Esimestes kohtumistes alistas Kevin Anderson (LAV) Hyeon Chungi (Lõuna-Korea) 6:7, 6:2, 6:1 ja Karen Hatšanov (Venemaa) Dominic Thiemi (Austria) 7:6, 6:3.

Poolfinaalis sai Anderson jagu Nadalist 4:6, 6:3, 6:4 ja Djokovic Hatšanovist 6:4, 6:2. Täna pidi toimuma kolmanda koha matš Nadali ja Hatšanovi vahel, kuid hispaanlase loobumise tõttu asendas teda Thiem, kes taas Hatšanovile kaotas 3:6, 6:4, 3:10 (pikk tie-break otsustava seti asemel).

Nadal ütles, et tema prioriteet on hetkel Australian Open ning seetõttu soovis võtta paar päeva puhkust. “Tulin siia mängima hea meelega, aga rohkem väljakule ei lähe,” teatas Nadal, kes siiski väidetavalt pole vigastatud, vaid pigem loobus profülaktilistel kaalutlustel.

Turniiri võitis ettearvatult Djokovic, aga finaal kujunes raskeks, ta alistas Andersoni 4:6, 7:5, 7:5. Igas setis otsustas üks servimurre.

scroll to top