fbpx
Close

Kontaveit kohtub avaringis Siniakovaga, Kanepi endise maailma esireketiga

Anett Kontaveit / Foto: AFP/Scanpix

Austraalia lahtiste loosimine, mis Eesti aja järgi pidi algama kell 6 hommikul, lükkus edasi veidi rohkem kui tunni võrra. Tõenäoliselt oli see tingitud Novak Djokovici saagaga. Igal juhul on naiste üksikmängu tabel loositud ning mõlema Eesti tennisisti vastased teada.

Äsja Sydney turniiril poolfinaali jõudnud Anett Kontaveit võib loosiga üldjoontes rahule jääda, sest avaringis tuleb tal mõõtu võtta tšehhitari Katerina Siniakovaga (WTA 49.), keda ta on viimases kolmes omavahelises kohtumises alistanud. Üldseis on Kontaveidi kasuks 4:1.

Kui nüüd vaadata, mis tabeliosadesse loositi maailma esikaheksa, siis Kontaveit on kolmandas neljandikus üheskoos Garbine Muguruzaga (Hispaania, 3). See tähendab, et kui ollakse edukad neli ringi, kohtutaks omavahel veerandfinaalis. Enne seda võib tulla tegemist ohtliku Elena Rõbakinaga (12). Samal tabelipoolel Kontaveidiga on veel valgevenelanna Arina Sabalenka (2) ja poolatar Iga Swiatek (7). Võidu korral avaringis läheb Kontaveit vastamisi noore taanlanna Clara Tausoni (WTA 41.) ja austraallanna Astra Sharma (WTA 101.) mängu võitjaga.

Kaia Kanepi on samuti tabeli alumisel poolel. Esimeses ringis tuleb vastu vana tuttav, maailma endine esireket sakslanna Angelique Kerber (16). Omavaheliste mängude seis on viigis 2:2 ning võib üsna kindel olla, et Kerber pole selle loosi üle väga õnnelik. Kanepi-Kerberi järgmise vastase selgitavad Marie Bouzkova (Tšehhi) ja keegi kvalifikatsioonist.

Naiste üksikmängu tabeli leiad siit.

scroll to top