Tuule ja vastasega heidelnud Anett Kontaveit jäi napilt peale

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Erakordsetes ilmastikutingimustes, kus kvaliteetsest tennisest ei saanud juttugi olla, suutis Anett Kontaveit (6) jääda Grampians Trophy turniiri teises ringis peale maailma 339. reketi Bethanie Mattek-Sandsi (USA) vastu 7:5, 7:5.

Melbourne’i oli saabumas vihmasadu ja nagu tavaliselt ikka, eelnes sellele tugev tuul. Kohati paisus see lausa tormiks, aga seda rohkem tennisestaadioni kohal kui väljaku peal. Ent ebapuhtaid tabamusi ja mitmemeetriseid aute kaasnes mõlema mängija löökidel.

Algul tundus, et keerulised ilmaolud on ameeriklannale ebasobivamad, ta lõi rohkem palli auti, andis kohe ära oma pallingugeimi, aga aja jooksul tundus, et Mattek-Sands harjus tingimustega paremini ja kohandas oma mängustiili vastavalt tuulele. Anett suutis siiski servi hoida, kuid jäi seisul 5:4 taha 15:40, kui lõpuks jõudis kohale ka vihm.

Ent vastupidiselt ennustusele ei kestnud see kaua, vaid umbes tunniajase pausi järel tulid naised uuesti väljakule. Anett päästis kaks murdepalli, aga lõpuks servigeimi ikkagi kaotas. Kuid ta murdis järgmises pikaks veninud geimis, kus ei kasutanud 40:0 edu, lõpuks ikkagi vastase pallingu tagasi. Järgnes Anetti väga hea serviseeria ja veel üks murre teise seti algul, mis kestis seekord seisuni 4:3. Võib-olla Anett riskis tuulise ilmaga liiga palju ja just järgnevates geimides tegi ta palju lihtvigu. Mattek-Sands viigistas 5:5, aga taas mängiti sellel seisul võtmegeim, kus ameeriklannal oli kolm geimpalli ja Anettil kaks murdepalli, aga realiseeris võimaluse vaid Eesti esireket. Viimase servigeimi mängis Kontaveit kindlalt ja lõpetas kohtumise ässaga.

Kui esimese ringi mängus tegi Anett 11 äralööki rohkem kui lihtvigu ja ka vastane oli miinuses vaid ühe löögiga, siis täna polnud sellist kvaliteeti võimalik näidata. Kontaveidi arvele jäi 27 äralööki ja 40 lihtviga, Mattek-Sandsile vastavalt 12 ja 36. Aga eks see tuleb kirjutada tuule arvele. Anett lõi 3 ässa ja tegi 6 topeltviga ja sai esimest servi sisse 61%, aga vastane 2/2 ja 70%. Võib isegi imestada, et esimese servi protsent oli tuulega nii hea, eriti Mattek-Sandsil. Kuna ameeriklanna on maailma üks paremaid paarismängijaid, üheksakordne suure slämmi turniiride võitja, siis tema serv ongi rohkem kohandatud sellele mänguliigile, kus esimene serv peab olema löödud vindiga, aga kindla peale. Murdepalle realiseeris Kontaveit 9st 4 ja Mattek-Sands 6st 2.

Veerandfinaalis kohtub Anett Viktoria Azarenkaga (Valgevene, 3), kes üsna hädiselt võitis täna öösel Julia Putintseva (Kasahstan) 6:4, 1:6, 11:9 (pikk tie-break otsustava seti asemel). Azarenka võitis avaseti seisult 0:4 kuus geimi järjest, aga pärast seda läks paremus uuesti Putintseva poole. Azarenka ärkas otsustavas geimis seisul 1:5, kuid ette jõudis esimest korda alles matšpalliks seisul 10:9. Kontaveidi ja Azarenka omavahelised mängud on viigis 1:1.

Täna mängib veel Kaia Kanepi, keda on väljakule oodata kella 9.30 paiku või veidi hiljem.