fbpx
Close

Austraalias tuleb kasutusele otsustava seti tie-break

– Kim Clijsters Austraalia lahtistel / Foto: Pixabay

Kirjutasime kümmekond päeva tagasi, et austraallased planeerivad oma slämmiturniiril otsustava seti tie-break’i kasutuselevõttu ja nüüd on lõplik otsus tehtud – seisul 6:6 mängitakse naiste üksikmängu kolmandas ja meeste üksikmängu viiendas setis tie-break 10 võidupunktini.

US Open on teine slämmiturniir, kus otsustavas setis mängitakse seisul 6:6 tie-break, kuid seal on juba ammu kasutusel tavaline kiire lõppmäng 7 võidupunktini. Wimbledonis on aga otsustatud lõpetada matš tie-breakiga otsustava seti seisul 12:12 ning ainult Roland Garrosis kehtib pikk sett.

Australian Openi korraldajad olid seni kuuldusi eitanud, kuid pärast arutelu endiste ja praeguste profimängijateni jõudsid ikkagi otsuseni, millest meedia oli juba detsembri algul spekuleerinud. Üks põhjus oli kindlasti selles, et Austraalia slämmiturniir on kuumim – Pariisis ja Londonis ei kerki temperatuur kunagi ja New Yorgis üliharva +40 kraadini.

“Läksime välja 10 punkti tie-breakile, sest siis saavad pealtvaatajad pikkadele mängudele erilise finaali, mis tihti on täis ootamatuid pöördeid. Usun, et pikemas tie-break’is ei otsusta serv nii palju kui lühemas,” märkis turniiri direktor Craig Tiley.

Australian Open algab 14. jaanuaril.

scroll to top