fbpx
Close

Martina Navratilova: kui sul on mehe suguelund, siis sa naiste seas võistelda ei tohi!

Martina Navratilova. / Foto: AFP/Scanpix

Tenniselegend Martina Navratilova, kes on tuntud kui geiõiguste eest võitleja, astus nüüd hoopis teistpidiselt välja soovahetajate vastu.

18. detsembril postitas Navratilova Twitteris sellise säutsu: “Sa ei saa ennast kuulutada naiseks ja siis võistelda naiste vastu. Peavad olema teatud standardid, kuid see, et sul on peenis ja sa võistled naiste klassis, ei kuulu selliste standardite alla.”

Teatavasti on nüüd hakatud lubama võistelda naiste seas isegi meestel, kes ainult “tunnevad ennast naisena”, aga ei ole soovahetusoperatsiooni veel teinudki. Kuigi Navratilova kustutas oma säutsud pärast libreaalide meelepahaavaldusi, ütles ta hiljem küsimustele vastates, et jääb enda seisukoha juurde. “Spordis peab olema võimaluste tasakaal. Räägin eelkõige sellest, et ei oleks ebavõrdsust,” põhjendas Navratilova.

Hea näide on Navratilova arvates käsipallur Hannah Mouncey, kes 2016. aastani mängis Austraalia liiga klubimeeskonnas, kuid pärast enda formaalset muutmist naiseks hakkas mängima naiste meistrivõistlustel ja nüüd domineerib 188 cm pikkune ja 100-kilone “naine” liigas täielikult. Navratilova on mures, et selline ülekaal hakkab rikkuma tõelist naiste sporti.

scroll to top