fbpx
Close

Ashleigh Barty võitis Adelaide’i turniiri

Ashleigh Barty. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) alistas laupäeva hommikul Adelaide’i turniiri finaalis Dajana Jastremska (Ukraina) 6:2, 7:5.

Barty esikoht ei tulnud kergelt, sest teises ringis ja poolfinaalis pingutas ta kolm sett ning võitis vastavalt Anastassia Pavljutšenkovat (Venemaa) otsustavas setis 7:5 ja Danielle Collinsit (USA) 7:6. Barty võitis oma kaheksanda WTA turniiri, kuid alles esimese kodumaal. Tõsi, tipud mängivadki Austraalias tavaliselt vaid 2-3 turniiri, mistõttu polnud ime, et Barty kodus seni võiduta püsis. Sydneys oli ta varem kaks korda finaalis kaotanud.

Jastremskat vedas alt eelkõige esimese pallingu kehv õnnestumisprotsent (50, Bartyl 62%), mistõttu jõulise mänguga ukrainlanna kaotas neli oma servigeimi. Barty serv õnnestus Jastremskal murda vaid korra. Tagajoonemängus tegi Jastremska ohtralt silmapaistvaid äralööke, aga ka lihtvigu. Jastremska ei tunnista pallivahetustes nn “hingetõmbelööki”, ta virutab kogu aeg kõvasti ja seetõttu eksimusi tulebki. Barty on kindlam ja üks tema relv on terav tagakäelõige, mis lööb ründajaid rütmist välja.

Igal juhul võib kaasa tunda Silver Karjuse õpilasele Lesja Tsurenkole, kes Bartyga Australian Openi avaringis kohtub. Kuid päevad pole vennad ja mõnikord satub “auku” isegi Barty, ent temaga juhtub seda harva.

Ajaloost veel nii palju, et Adelaide on tuntud kui väliseestlaste keskus Austraalias. Seal elas ligi nelikümmend aastat ja suri (1984) ka paljukordne Eesti tennisemeister Kristjan Lasn.

scroll to top