fbpx
Close

Kaia Kanepi avaringi vastane Australian Openil teada

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Eesti aja järgi laupäeva varahommikul lõppes Australian Openil naiste üksikmängu kvalifikatsioon, mille järel selgus, et Kaia Kanepi kohtub avaringis tšehhitar Barbora Krejcikovaga.

Tegemist on 24-aastase paarismängu spetsialistiga, kes 2018. aasta viimastel kuudel oli selle mänguliigi maailma esireket koos oma paarilise Katerina Siniakovaga (Tšehhi). Üle-eelmisel aastal võitsid Krejcikova ja Siniakova nii Roland Garrosi kui ka Wimbledoni slämmiturniiri. Praegu on Krejcikova maailma paarismängu edetabelis 12. kohal.

Üksikmängus on Krejcikova hetkel WTA edetabeli 127. reket ning tema eelmise aasta saavutuste hulka kuuluvad koguni neli esikohta ITF-i turniiridel (neist kolm 60 000 dollarit või kõrgema auhinnafondiga). Kuid eelmise aasta teisel poolel tegi Krejcikova üksikmängus kaasa harva. Suure slämmi põhiturniirile pääses tšehhitar alles teist korda (varem 2018 Roland Garros, kus kaotas 1. ringis). Tema karjääri kõrgeim edetabelikoht on 115. (2019 juuli). Peaaegu kõik üksikmängu paremad tulemused on Krejcikova saavutanud saviliivaväljakul.

Australian Openi kvalifikatsioonis oli Krejcikova asetatud 19ndana ja ta võitis kõik kolm kohtumist kindlalt, nende hulgas otsustavas ringis ameeriklanna Sachia Vickery 6:3, 6:0. Kuna Krejcikova on üsna noor mängija ja üksikmängus viimastel aastatel harva osalenud, siis ta Kanepiga varem kohtunud ei ole.

Pikemalt kirjutame mängijate võimalustest homses eelvaates.

scroll to top