fbpx
Close

EELVAADE | Kontaveit kohtub nimeka sakslannaga, kellega on ta seni hästi hakkama saanud

Angelique Kerber / Foto: Zumapress/Scanpix

Täna õhtupoolikul peab Anett Kontaveit oma esimese kohtumise Stuttgarti WTA 500 turniiril. Viiendana asetatud Kontaveit kohtub oma vana rivaali sakslanna Angelique Kerberiga, orinteeruvalt kell 19:30. Inspira kanalis saab mängu soovi korral ka vaadata.

Kuna see on Kontaveidi ja Kerberi vahel juba kuues kord tenniseplatsil vastamisi minna, siis pikemalt me seekordses eelvaates ei peatugi, paljud tõsiasjad on välja toodud meie varasemates eelvaadetes ja mängude ülevaadetes. Igal juhul fakt, et senisest viiest mängust on neli võitnud Kontaveit, räägib iseenda eest. Seejuures kaks viimast korda on parem olnud Kontaveit.

Korra on just Suttgartis Kontaveit Kerberist jagu saanud, 2018. aastal jäi mäng Kerberi vigastuse tõttu pooleli Kontaveidi eduseisul 6:0, 2:0. Huvitav on ka see, et senised kohtumised pole kunagi läinud otsustavasse setti. Seega ilmselge favoriit on tänagi Kontaveit, kelle sõnul on praegu treeneri Dmitri Tursunoviga hea klapp taastunud.

Ainus moment ehk mis võib teha ettevaatlikuks, on see, et sakslanna on tasapisi oma varasemat mängutaset taastanud ja tasapisi rühkinud edetabelis kõrgemale. Tuleb ka meeles pidada, et tegemist on kolmekordse Suure slämmi turniiri võitjaga (2016 – Australian Open, US Open, 2018 – Wimbledon). Momendil asub Kerber maailmas 17. kohal.

Oodata on tõenäoliselt pikki pallivahetusi ja palju sõltub sellest, kuivõrd hästi suudab Kontaveit oma mängutempot peale suruda ja initsiatiivi hoida.

Mängu võitja läheb 16 tugevama hulgas vastamisi Ekaterina Alexandrovaga.

scroll to top