fbpx
Close

Asetatud mängijaid langeb nagu loogu, Jelena Ostapenko tähelepanu keskpunktis

Jelena Ostapenko on sõiduvees. / Foto: AP/Scanpix

Tennisnet ajastas ilmselt õigesti, et avaldas juba kolmapäeval Jelena Ostapenko (Läti) loo – neljapäeval oligi Roland Garrosi 2017. aasta võitja keskmpunktis, kui alistas teisena asetatud Karolina Pliškova (Tšehhi) 6:4, 6:2.

Ostapenkot puudutavat artiklit saate lugeda siit, kuid mäng Pliškovaga jättis mulje, et 2017. aasta võitja on vähemalt samal tasemel tagasi. Võib-olla isegi parem Ostapenko – kui kolme aasta taguses finaalis tegi ta äralööke ja lihtvigu võrdselt, siis täna 27 äralööki ja 19 lihtviga. Pliškova numbrid olid kohutavad – 9 äralööki ja 25 lihtviga.

Küsimusele, kas ta on parem kui 2017. aastal, vastas Ostapenko nii: “Sõltub asjaoludest. Arvan, et mängin umbes sarnaselt, aga seis on teistsugune. Kolm aastat tagasi olin kartmatu ja mind ei teadnud keegi, aga nüüd on mu mängu õpitud tundma. Nad juba teavad, kuidas minu vastu mängida.”

Ilmselt läks Ostapenkol kergemaks, sest välja langes ka 2018. aasta Prantsusmaa lahtiste finalist Sloane Stephens (USA, 29), kes kaotas Paula Badosale (Hispaania, WTA 87.) 4:6, 6:4, 2:6. Ega Stephensit nii väga soosikuks peetudki, sest ta on peaaegu kaks hooaega järjest mänginud keskpäraselt, kuid seda ei usutud, et ta Badosale kaotab. Nüüd kohtub 22-aastane hispaanlanna just Ostapenkoga pääsu eest 1/8 finaali.

Kuid Badosa polnud täna kaugeltki kõige madalama edetabelikohaga naine, kes edasi pääses. 32 parema hulka said ka Irina Bara (Rumeenia, WTA 142.) ja Clara Burel (Prantsusmaa, 357.), kes võitis teise üllataja Clara Tausoni (Taani). Nii Burel kui ka Tauson on viimasel kahel hooajal juhtinud maailma noorte edetabelit. Niisiis koos eilse kuue mängijaga pääses 32 parema hulka kokku kaheksa naist, kes ei kuulu maailma esisajasse ja üks mängija täiesti selle piiril (kanadalanna Leylah Fernandez on praegu WTA 100. reket).

Aga asetatud mängijaid jätkab mõlemas tabelipooles vaid kuus ehk kokku 12. Poilegi palju rohkem kui esisajast väljas asuvaid tennisiste. Õhtu viimases kohtumises langes veel ühe asetatud mängijana Jelena Rõbakina (Kasahstan, 14), kes kaotas Fiona Ferrole (Prantsusmaa) 3:6, 6:4, 2:6. Ferro on pärast koroonaviiruse pausi mänginud vaid Palermos, kus ta turniiri ka võitis, alistades finaalis Anett Kontaveidi. Tema vorm oli küsimärk, aga nüüd on ta võitnud seitse mängu järjest.

Kerge polnud ka Sofia Keninil (USA, 3) Ana Bogdaniga (Rumeenia, WTA 94.), kuid Australian Openi võitja on tuntud hea võitlusvaimu poolest ja ta suutis hästi mänginud Bogdanit pidurdada ja võita 3:6, 6:3, 6:2.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top
Inline
Inline