fbpx
Close

Tennis Europe turniir Tallinn Open jõudis lõpusirgele, paarismängus Eestile esikohad

– Marie Johanna Lapimaa / Foto: ETL/Igor Pissarev

Reedel jõuab Tondiraba tennisekeskuses lõpule Tennis Europe U14 vanuseklassi turniir, kus eestlaste kõrval tegi kaasa vaid üksikuid välismaalasi.

Neljapäeval lõppesid paarismängus ja päris sajaprotsendilist tulemust Eesti ei saanud, sest tüdrukutest võitsid Grete Gull ja Vilte Vaitkeviciute (Leedu, 2), kes finaalis alistasid Lisette Aljase ja Adriana Rootsi (1) 7:6, 7:5. Poiste paarismängus õigustasid esimest asetust Sten Hiiesalu/Georg Strasch, kes finaalis võitsid Henry Inki ja Andree Karel Kalle (3) 7:5, 6:1.

Tüdrukute üksikmängus on finaali jõudnud Nikol Kedun (Kanada, 3) ja meeldivalt üllatanud 12-aastane Marie Johanna Lapimaa. Kedun, kes tegelikult elab ka Eestis, lülitas poolfinaalis 7:5, 6:2 võiduga välja esimesena asetatud Gulli, aga Lapimaa võitis Aljase (4) 6:4, 6:4.

Poiste turniiril pakkus külakosti tugev (TE U14 edetabeli 28.) Küprose mängija Andreas Timini, kes on ka esimesena asetatud. Finaalini on ta jõudnud ainult kindlate võitudega, viimati alistas ta poolfinaalis Indrek Herman Raudkivi (3) 6:3, 6:1. Eelmistes mängudes oli Timini kokku loovutanud vaid kaks geimi. Finaalis tuleb Timinile oodatult vastu Strasch (2), kes sihib seega Tallinn Openilt kahekordset võitu. Strasch pole samuti settigi loovutanud, aga tal oli veerandfinaalis raske heitlus Ink’iga (8), kelle ta alistas 6:3, 7:6. Poolfinaalis võitis Strasch Edwin Averjanovi 6:0, 6:3. Ka Averjanov on enamikest rivaalidest 1-2 aastat noorem.

scroll to top
Inline
Inline