fbpx
Close

Jelena Ostapenko loodab, et uus treener Thomas Högstedt aitab tal stabiilsust saavutada

– Jelena Ostapenko Merko Cupil Tallinnas. / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste eelsel nädalal palkas turniiri 2017. aasta võitja Jelena Ostapenko (Läti) endale treeneriks Rootsi spetsialisti Thomas Högstedti.

Högstedt on enim tuntud kui Maria Šarapova treener, kuid ta on nõuga aidanud ka Kaia Kanepit ja paljusid teisi mängijaid. Veel US Openi ajal oli rootslane Johanna Konta juhendaja, ent tegemist oli nn prooviperioodiga, mille järel koostöö siiski lõppes, aga uue ameti leidis Högstedt kiiresti.

Pärast esimese ringi võitu ameeriklanna Madison Brengle’i üle nimetas Ostapenko kaheksal korral sõna consistency, mis tõlkes tähendab stabiilsust. “See on vaid aja küsimus,” ütles Läti tennisist oma uue tipputõusu kohta. “Vajan rohkem stabiilsust, aga säilitades samasuguse agressiivsuse nagu praegu. Arvan, et sel juhul olen väga ohtlik mängija.”

Ostapenko lisas, et kuna koostöö Högstedtiga sai alguse vahetult enne French Openit, siis veel selleks turniiriks suuri muutusi pole. “Aga ta on mind juba palju aidanud, öelnud mitmeid häid asju, mida saan mängudes kasutada,” sõnas Ostapenko.

2017. aastal oli Ostapenko võitnud Pariisis superagressiivse stiiliga, kui tegi finaalis 54 lihtviga, aga ka sama palju äralööke. Tookord sellest piisas, aga edasine areng seiskus. “Mul tulid siis rasked ajad,” ütles Ostapenko. “Pidin toime tulema pingete ja ootustega, aga nüüd olen saanud sellest üle. Lõpuks ometi võitsin pärast kolme aastat esimese mängu siin (Pariisis – toim.). Selle üle olen väga õnnelik, sest esimene ring on alati raske.”

Ostapenkole polnud aga loos armuline, sest 2. ringis tuleb vastu teisena asetatud Karolina Pliškova (Tšehhi). “Olen temaga mitu korda kohtunud ja tean, kuidas ta mängib,” ütles Ostapenko eelseisva matši kohta. “Ta servib väga hästi, aga praegustes ilmastikutingimustes on kõik teisiti. Tänavu võib juhtuda ükskõik milliseid üllatusi.”

scroll to top