fbpx
Close

Sinner langes välja, aga Itaalial ikka kaks mängijat poolfinaalis

Lorenzo Musetti mängujärgsel intervjuul. / Foto: AP/Scanpix

Teist slämmiturniiri järjest on Itaalia ainus riik, kust poolfinaali pääses kaks tennisisti. Kuid Wimbledonis ei ole üheks neist maailma esireket Jannik Sinner, seega on Itaalia edu praegu isegi laiem.

Et Jasmine Paolini (7) jõudis naiste üksikmängus poolfinaali, sellest teatasime juba eile, kuid täna lisandus talle meeste üksikmängus Lorenzo Musetti (25). Praegu 22-aastane Musetti jõudis esmakordselt TOP30 sekka 2022. aasta augustis. Mullu murdis ta lahti ka TOP20 ukse, oli juunis ühel nädalal maailma 15. reket, aga seejärel on pisut allapoole langenud. Tiitleid pole Musetti pärast 2022. aastat (esikoht Hamburgis ja Napolis) võitnud ja slämmiturniiridel oli tema senine parim tulemus pääs 4. ringi (Prantsusmaa lahtistel 2021 ja 2023).

Musetti on siiski agressiivse stiiliga mängija, kes võib olla edukas ka kõvakattel ja murul ning nüüd on ta Wimbledonis seda tõestanud. Täna alistas itaallane Taylor Fritzi (USA, 13) 3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:1. Märkimisväärne on murrete suur arv – Musetti võitis tugeva pallinguga Fritzi vastu kuus tõrjegeimi, murdepallid 13st 6. Fritz oli äralöökidega parem 41:35, aga ameeriklane tegi 55 lihtviga, Musetti ainult 39. Sealjuures tegi Musetti lõviosa lihtvigadest ära kahes esimeses setis, sest kolmes viimases ta eksis ainult 12 korda.

Poolfinaalis läheb Musetti kokku Novak Djokoviciga (Serbia, 2), kes sai täna puhkepäeva, sest Alex De Minaur (Austraalia, 9) loobus. Vigastada sai De Minaur sõna tõsises mõttes viimasel hetkel – kui ta lõi punktiks matšpalli eelmises kohtumises prantslase Arthur Filsiga, vigastas ta libistamisel puusakõhre. Võidu sai, aga järgmist mängu pidada mitte. De Minauri hääl värises ja ta hoidis tagasi pisaraid, kui teatas enda sunnitud loobumisest.

Musetti on korra siiski Djokovici võitnud – 2023 Monte Carlo turniiril. Kuid 5 omavahelist võitu on kirjas Djokovicil. Murul nad kohtunud pole ja kõvakattel ainult kaks korda ning need mängud võitis Djokovic veenvalt. Hetkel on Musetti jooksvas edetabelis 16. kohal, seega ta kaotuse korral karjääri kõrgeimat kohta ei ületa, aga võidu korral kerkiks 14ndaks.

Naiste üksikmängus ei olnud Jelena Rõbakinal (Kasahstan, 4) probleeme Elina Svitolina (Ukraina, 21) alistamisega 6:3, 6:2, aga kerge üllatus oli Barbora Krejcikova (Tšehhi, 31) 6:4, 7:6 võit Jelena Ostapenko (Läti, 13) üle. Enne tänast mängu juhtis Ostapenko omavahelistes kohtumistes 5:2 ja oli võitnud ka eelmisel aastal muruväljakul Birminghami turniiri finaalis Krejcikovat.

Kuid Ostapenko on teadagi ebastabiilne. Just eile kirjutasime, et Ostapenko võidab, kui ta teeb geimi kohta alla 1,5 topeltvea. Tõsi, täna ta ületas selle piiri napilt (35 lihtviga 23 geimis ehk 1,52), aga võrreldes üleeilsega oli tal hoopis vähem äralööke (täna 16, üleeile lühemas mängus 29). Võimalik, et kaval Krejcikova ei lasknud Ostapenkol nii palju valitseda, ehkki tavaliselt ei saa keegi Läti esireketit vaos hoida – reeglina teeb ta oma kindla arvu ründelööke, kuid mis pole kindel, on see, kui palju ta neil eksib.

Esimene sett kulges täielikult servimängu tähe all. Ühe murde Krejcikova teenis, aga oma servil andis tšehhitar viie geimiga ära ainult kolm punkti! Ilmselt selles iva oligi, et vastase ervil Ostapenko seekord valitsema ei pääsenud. Kuid teises setis pääses, kui läks ette 4:1, aga Krejcikova tuli järele ja võitis tie-break’i 7:4. Krejcikova võitis esimeselt servilt 81 ja Ostapenko 61% punktidest – sellest tuli otsustav vahe. Punktide üldarvu vahe 81:67 Krejcikova kasuks oli tulemust arvestades päris suur.

“Sisendasin endale, et pean kõik oma jõuvarud väljakule jätma ja olen õnnelik, et seda suutsin. Minu jaoks on see suur ja uskumatu hetk, mida praegu oma tennisekarjääris läbi elan,” ütles Krejcikova.

Tänase võitja ja kaotaja karjäärid on sarnased, sest nad on ainult korra ja mõlemad Pariisis saavutanud midagi tõeliselt suurt – Ostapenko võitis Roland Garrosis 2017 ja Krejcikova 2021. Nüüd on neil võrdne ka karjääri paremuselt teine tulemus slämmil – Ostapenko jõudis Wimbledonis poolfinaali aastal 2018 ja Krejcikova tänavu. Väike vahe on selles, et Krejcikova jõudis maailma edetabelis teisele kohale, aga Ostapenko parimal nädalal viiendale.

Huvitav on tõsiasi, et Krejcikova juhib enne poolfinaali Rõbakina vastu omavahelistes mängudes 2:0. Midagi see loeb, aga suurfavoriit on ikka Rõbakina. Kuid ka Ostapenko võidukoefitsient oli täna 1,40, mis tähendas ligi 70-protsendilisi võidušansse.

scroll to top