Anett Kontaveit võitis Madridis raske mängu

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit alistas Nina Stojanovici (Serbia) Madridi turniiri avaringis nö teisel katsel, sest teise seti seisul 5:3 läksid kolm matšpalli käest. Kaks tundi kestnud mängu lõpptulemus oli 7:6, 7:5.

Stojanovic mängis paremini. kui tema 88. edetabelikoht eeldaks. Tuleb isegi öelda (kuigi meist võib-olla keegi nii ei mõtle), et vastasest oli kahju, sest ta ei suutnud nii suure äralöökide arvu juures mängu võita. Aga… Anettil oli äralööke vähemalt sama palju kui mitte rohkem. Esimeses setis olid need viigis 18:18 ja teise seti andmed praegu kahjuks puuduvad.

Anett alustas oma servigeimi kaotusega, kuid oli peatselt ees 4:2. Siis tegi Eesti esireket oma pallingul seisul 30:0 andestamatu vea, kui lõi võrgu ees palli auti. Sellest sattus Stojanovic hoogu ning järgmised kaks ja pool geimi mängis ta hiilgavalt. Ent asudes servima seisul 5:4 ei saanud Stojanovic kätte geimi esimest punkti, sest Anett kaitses suurepäraselt. Lõpuks võitis ta geimi koguni nulliga. Aga üks päästmine seisis veel ees, sest Anett kaotas uuesti oma servi. Kuid ka teist võimalust vastane ei kasutanud. Nii mindi tie-break’i, kus Anett oli pärast 0:1 seisu kogu aeg juhtiv pool ja võitis 7:4. Tie-break’is eksis vastane rohkem, aga kui seti statistikasse kirjutati, et Anett tegi 4 ja Stojanovic 6 lihtviga, siis võis aru saada, et inimene, kes neid arvestas, ei olnud asjaga kursis. Ilmselt luges ta igas intensiivses pallivahetuses (või ka teise servi tõrjel) tehtud vigu sunnitud vigadeks.

Teise seti algul kordus vastastikune murdmine, aga siis sai Kontaveit 4:2 ette ja seisul 4:3 hoidis pika heitluse järel oma servigeimi. Vastane näis löödud ja jäi oma pallingul 0:40 taha. Kolm matšpalli… Kuid nüüd servis Stojanovoc väga hästi. Ehk oleks seisul 15:40 võinud Anett paremini tõrjuda, aga teistel punktidel polnud tal midagi teha. Nüüd näis masenduses juba Anett, kes kaotas oma servi nulliga ja seis oligi 5:5. Aga nagu tänasele mängule iseloomulik, ei suuda keegi võita oma pallingut just siis, kui kõige rohkem vaja. Stojanovic jäi taha 5:6 ja õnneks nüüd see reegel sai lõpu – seisul 6:5 Anett hoidis oma pallingut! Siia tuleb tõesti kirjutada hüüumärk, sest praktiliselt ainsal korral võitis keegi tähtsa geimi oma servil.

Kokku oli mõlemal 12 murdepalli, aga Anett kasutas neist 7 ja Stojanovic 6. Seega kokku võideti 13 geimi tõrjel ja 11 geimi servil. Sellest tulenevalt ei olnud ka esimeselt pallingult võidetud punktid kuigi suurepärased: Kontaveit 55% ja Stojanovic 48%. Teiselt servilt võitis Anett 42 ja vastane 37% punktidest. Ainult ässadega oli Stojanovic parem 4:1, muus osas jäi alla.

Teises ringis kohtub Anett Maria Sakkariga (Kreeka, 16), kes väga kummalises mängus alistas Amanda Anisimova (USA) 0:6, 6:1, 6:4. Nimelt võitis Anisimova algul seitse geimi järjest ja siis Sakkari kaheksa geimi järjest ning alles otsustava seti seisul 2:0 algas tõeline võitlus. Ka selles mängus võideti tõrjel geime rohkem kui servil, otsustavas setis oli kokku seitse murret. Meenutame, et viimati Anett võitis Sakkarit Melbourne’is Grampians Trophy turniiri poolfinaalis, aga nende üldseis on 4:4.