fbpx
Close

Anett Kontaveit tõuseb homme maailma kuuendaks reketiks

Anett Kontaveit löömas allkirjastatud palle publikusse. / Foto: Reuters/Scanpix

Kuigi Anett Kontaveit sel nädalal ei mänginud, kerkib ta WTA edetabelis järgmisel nädalal ehk siis homme maailma kuuendaks reketiks, mis on tema karjääri parim koht.

Põhjus peitub selles, et kreeklanna Maria Sakkari jõudis eelmise aasta esimesel turniiril Abu Dhabis poolfinaali, nüüd aga langes Adelaide’is välja 2. ringis. Sakkari kaotas 130 edetabelipunkti ja langes Anetti taha, Käesoleva nädala algul oli kreeklanna Eesti esireketist 34 punkti võrra ees.

Edetabelimuutusi tuleb tänavu kahe esimese kuu jooksul palju, sest esialgu on mängijail kirjas ka 2020. aasta jaanuari ja veebruari turniiride punktid. Anettil läheb maha 2020. aasta Australian Openi veerandfinaali 470 punkti, kuid teistel nädalatel tal ei ole kuigi palju punkte kaitsta. Kirjas on ka mullune Grampians Trophy finaal (305 punkti), ent Anettil on väiksemate turniiride arvestuses nii kõrged punktid, et 305 asemel (kui ta saavutust ei paranda või ei korda) peaks ta kirja saama vähemalt 110 punkti, seega üle kahesaja punkti ta ei loovuta.

scroll to top