fbpx
Close

Anett Kontaveit sai Elise Mertensilt kindlalt lüüa (lisatud kommentaar)

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Kuigi kohtumise algus kulges enam-vähem võrdselt, rauges Anett Kontaveidi vastupanu esimese seti keskel ja ta kaotas Zhuhai Elite Trophy turniiri avamängus belglanna Elise Mertensile (4. asetus) 3:6, 1:6.

Seisuni 3:3 murdsid mõlemad vastase pallingu kahel korral. Oli üks lühiperiood, kus Anett näis oma mängu vastasele peale suruvat, kui ta võitis kaks geimi järjest nulliga ja juhtis 2:1. Kuid hea kaitsemängijana ja küllaltki kõva lööjana tuntud Mertens hakkas ikkagi lõpuks peale jääma, kuid kindlasti mängisid suurt rolli ka Kontaveidi ohtrad lihtvead. Kohati kasutas Mertens tempo mahavõtmiseks ka kõrgeid palle, mida Anett rünnakuks paraku kasutada ei suutnud.

Teisest setist suurt midagi kirjeldada pole – pisut rohkem mängu oli isegi Mertensi servigeimides, ent ainsa geimi võitis Anett siiski seisul 0:5 oma pallingul. Kohtumine lõppes tüüpiliselt Kontaveidi kahe lihtsa eksimusega ründelöögil. Kuigi Mertens tundus seisul 5:1 natuke närveerivat, ei olnud täna Anetti päev, et seda kasutada. Ilmselt oli belglanna turniiriks paremini valmis, Eesti esireket läks pigem Zhuhaisse hooaega lõpetama.

Treener Harri Neppi siiski arvas, et ei tasuks anda liiga karmi hinnangut Kontaveidi mängule – tal lihtsalt polnud täna võimu Mertensi heale tõrjemängule ja õnnestunud taktikale vastu panna. “Üks mängija oli täna teisest nii palju parem,” põhjendas Neppi suurt lüüasaamist. “Oma teisest pallingust teenis Anett ainult viis punkti. Muidugi võinuks esimene serv paremini õnnestuda, kuid ta riskis palju. Teise servi pealt oli Anett aga abitu, sest Mertens pani kohe surve peale. Rohked eksimused tulevad aga sellest, et kui vastane saab initsiatiivi ja sa kaitses nii hästi pallile järele ei jõua, siis peab riskima. Kõik sõltub sellest, kuidas see risk õnnestub – täna ei õnnestunud. Halb on ehk see, et kui Mertens kaarpalle üritas, siis Anett ei jooksnud neid eeskäe peale ümber.”

Statistika näitabki, et servi numbrites polnud mängijatel erilist vahet kuni teise servini. Nimelt lõi Mertens 3 ässa ja tegi 6 topletviga, Kontaveit vastavalt 0 ja 3. Esimeses servi õnnestumisprotsent mõlemal üsna halb – Mertens 47 ja Kontaveit 51%, võidetud punkte esimesest servist vastavalt 54 ja 52%. Aga teiselt servilt võitis Mertens 59% (29st 17) ja Kontaveit ainult 25% (20st 5) punktidest. Kui arvestada, et mängu läinud pallidest (6 topeltviga tuleb maha võtta) võitis Mertens 23st 17, siis täna ei olnud Eesti esireket võimeline vastase teist servi piisavalt hästi ründama. Mertens võitis 7st murdepallist 6, Kontaveit 5st 2. Ei tahaks küll lugupeetud treener Neppiga vaielda, aga tundus, et tõsist võitlusvaimu Kontaveit täna ei näidanud.

Anett ise tunnistas Delfile antud lühiintervjuus, et tema poolt oli tegemist väga kesise esitusega. “Kuni 3:3-ni oli mäng täiesti okei. Tase oli normaalne, kuid siis mängisin ühe kehva servigeimi ja kõik lagunes kuidagi ära. Ma ei saanud ennast enam käima. Kuidagi tühi olek oli väljakul,” kommenteeris Kontaveit.

Alagrupist edasipääsulootusi Anettil sisuliselt pole, sest kui isegi tekib kolme mängija “surnud ring”, siis vaevalt Kontaveidil õnnestub sakslanna Julia Görgest alistada veel kindlama skooriga, kui ta ise täna kaotas. Pealegi peab siis ka Mertens kaotama kahes setis Görgesele, seega on võimalus nullilähedane. Küll on aga teises kohtumises mängus 80 WTA punkti ja 76 300 dollarit, seega annaks võiduga turniiri lõpetamine kasu ka juhul, kui poolfinaali pääsemise lootust pole. “Kindlasti ei ole ta kergem vastane. Talle väga meeldivad need väljakud, eelmisel aastal ta ju võitis siin,” ütles Kontaveit Delfi vahendusel. “Peaksin kõvasti paremini mängima, et talle vastu saada.”

Kontaveit mängib Görgesiga kohe homme hommikul kell 9 (või enne seda peetava paarismängu venimise korral veidi hiljem) ja siis peaks turniir olema tema jaoks läbi, kui ei sünni imet. Mainime veel, et Zhuhais mängitakse katusega tennisestaadionil, seega ilmaolud, millest eile kirjutasime, rolli ei mängi.

scroll to top