Maileen Nuudi mängib Hollandis poolfinaalis

Maileen Nuudi Billie Jean King Cupil. / Foto: ITF

Maileen Nuudi (3) alistas Eindhovenis (Holland) ITF-i W15 turniiri veerandfinaalis Anna Ozerova (Läti, WTA 937.) 6:2, 6:4 ja jõudis poolfinaali.

Nuudi juhtis 6:2, 5:2, aga lõpus läks pisut ärevaks. Järgmises geimis oli Nuudil vastase servil kasutada matšpall, kuid see jäi realiseerimata. Võis loota, et Nuudi lõpetab mängu ikkagi oma serviga, sest varasemas kaheksas servigeimis oli Nuudi loovutanud vaid seitse punkti (üldpunktid 32:7). Kuid ootamatult kaotas eestlanna nüüd oma pallingu nulliga. Aga see õnneks ei tekitanud enam suuremaid raskusi, sest Nuudi murdis mängu jooksul neljandat korda Ozerova servi ja võitis kohtumise.

Nuudi servis vastasest tunduvalt kindlamalt. Tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 74 ja Ozeroval vaid 51, lisaks tegi Läti tennisist kümme topeltviga (Nuudi ainult ühe). Esimeselt servilt võitsid mõlemad 72% punktidest, aga teiselt servilt Nuudi 82 ja vastane 29%.

Lisaks Nuudile jõudsid Eindhovenis poolfinaali ainult hollandlannad. Nuudi kohtub neist Anouk Koevermansiga (8), kes on WTA edetabelis 869. kohal. Konkurentsis püsib ka esimesena asetatud Merel Hoedt, kes on turniiril ainus TOP500 mängija (479.). Hoedt mängis eelmisel nädalal kaasa ka Pärnu W25 turniiril, alistas seal kaks eestlannat (Helena Narmont ja Anet Angelika Koskel), kuid kaotas veerandfinaalis turniiri hilisemale võitjale Weronika Falkowskale (Poola). Nuudi langes Pärnus välja esimeses ringis.