fbpx
Close

Anett Kontaveit loositi ühte alagruppi koos Mertensi ja Görgesega

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Täna hommikul loositi alagruppidesse Zhuhai eliitturniirist osavõtjad – edetabeli põhjal 12 paremat nende seast, kes WTA finaalturniirile ei pääsenud. Anett Kontaveit, kes sai turniiril 10. asetuse, loositi samasse alagruppi belglanna Elise Mertensi (4) ja sakslanna Julia Görgesiga (5).

Loosil jaotati mängijad tavapäraselt tugevusgruppidesse: 1-4, 5-8 ja 9-12. Seega sattus Anettile esimesest grupist maailma edetabeli põhjal nõrgim, aga teisest tugevaim mängija, kuid eks kõik teavad, et maailma teise kümne tasemel ei saa kedagi tugevateks ja nõrkadeks jaotada. Mertensiga on Kontaveit WTA turniiridel vaid korra kohtunud, mil ta 2017. aastal Bielis võitis raskeks kujunenud mängu 7:5, 6:7, 6:1, kui eestlanna andis teises setis käest 5:1 edu. Görgesiga on seis vastupidine – ainsa mängu 2017. aastal võitis sakslanna 6:7, 6:3, 6:4. Kuid Mertensiga on Kontaveit kohtunud ka noorteklassis (mõlemad mängijad on sündinud 1995), näiteks Wimbledoni 2012. aasta noorteturniiril jäi ka Kontaveit peale.

Görges, kes Zhuhai turniiri ajal (2. november) tähistab 30. sünnipäeva, on kolmest tennisistist võitnud enim WTA turniire – kuus, nende seas tänavu Aucklandis ja Luxemburgis. Görges on ka tiitlikaitsja, sest võitis mullu Zhuhai turniiri. Tänavu tegi sakslanna oma elu parima slämmiturniiri, kui jõudis Wimbledonis poolfinaali. Mertensi tipphetk oli tänavu Australian Openil poolfinaali jõudmine. Ta võitis ka kolm International taseme WTA turniiri (kokku on Mertensil 4 tiitlit) Hobartis, Luganos ja Rabatis, kuid belglanna mängis selgelt paremini hooaja esimeses pooles. Kontaveidil on teistega võrreldes vähem tiitleid (1), kuid näiteks Mertensiga võrreldes oli ta tänavu stabiilsem.

Grupp, kuhu Anett loositi kannab nime Roosi alagrupp. Teiste gruppide koosseisud on järgmised.

Asalea alagrupp: Darja Kasatkina (Venemaa, 1), Madison Keys (USA, 6), Qiang Wang (Hiina, 11).

Kameelia alagrupp: Anastassia Sevastova (Läti, 2), Garbine Muguruza (Hispaania, 7) ja Shuai Zhang (Hiina 12).

Orhidee alagrupp: Arina Sabalenka (Valgevene, 3), Caroline Garcia (Prantsusmaa, 8) ja Ashleigh Barty (Austraalia, 9).

Ajakava pole veel tehtud, kuid 12 alagrupimängu peetakse nelja päeva jooksul teisipäevast reedeni. Seega iga päev on ühel alagrupil puhkepäev ja lisaks on üks mängija oma alagrupis vaba.

scroll to top