fbpx
Close

Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi ei saa Australian Openi loosi üle kurta

Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi enne Tallinn Openi poolfinaali mullu 1. oktoobril. / Foto: Karl Toomsoo

Australian Openil vastavalt 16ndana ja 31na asetatud Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi ei saa loosiõnne üle kurta. Võiks öelda, et kaks esimest ringi on soodsam loos Kaial, aga 3. ringis peaks talle vastu tulema maailma teine reket Ons Jabeur (Tuneesia, 2).

Anettil on aga pisut suurem takistus teises ringis, kui ta tõenäoliselt kohtub maailma 46. reketi Magda Linettega, kelle vastu ta on omavahelistes mängudes taga 3:4, ehkki kõik kaotused on eestlanna saanud 2017. aastal või varem. Kuid enne peab Linette võitma Mayar Sherifi (Egiptus, WTA 52.) ja Kontaveit Julia Grabheri (Austria, WTA 83.). Grabher ei tohiks avaringis muidugi liiga kardetav vastane olla, näiteks 2020. aastal Tallinnas FedCupil võitis Anett teda 6:1, 6:2, kuid siis ei kuulunud austerlanna esisajasse.

Kui aga vaadata tabelit edasi, siis rankingu põhjal peaksid olema Anetti vastane kolmandas ringis Jekaterina Aleksandrova – venelanna, kellele Kontaveit veel kaotanud pole. Kuid 4, ringis pidi tulema keegi maailma esinelikust ja selleks on praegu väga heas vormis Caroline Garcia (Prantsusmaa, 4). Tõsi, nii kaugele vaadata muidugi ei saa, sest ka Aleksandrova ja Garcia peavad enne oma vastased võitma.

Kaia algus tundub aga eriti lihtne, sest ta kohtub 1. ringis vabapääsme saanud austraallanna Kimberly Birrelliga (WTA 166.) ja teises ringis tuleb vastu kas noor tšehhitar Linda Fruhvirtova (WTA 80.) või veel üks vabapääsme saanud austraallanna Jaimee Fourlis (160.). Kuid 3. ringis peaks Kaia vastavalt tabelile kohtuma Jabeuriga, keda ta võitnud ei ole.

Lisame, et kaks eestlannat on samas tabelipooles, mis ajakava mõttes on halb – nad mängivad samal päeval ja võib juhtuda, et mängud kattuvad. Kuid omavahel ei saa Anett ja Kaia enne poolfinaali kohtuda.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top