fbpx
Close

Üllatuste päev: teisena asetatud Ruud ja Jabeur langesid

Jenson Brooksby rõõmustab pärast Casper Ruudi võitmist. / Foto: AP/Scanpix

Austraalia lahtiste meistrivõistluste neljandal päeval oli üllatusi rohkem kui esimesel kolmel päeval kokku. Üllatajate ohvriks said ka teisena asetatud Casper Ruud (Norra) ja Ons Jabeur (Tuneesia).

Esikümne mängijaid langes täna veelgi, kuid alustagem siiski Ruudist. Ameeriklase Jenson Brooksby mängis liiga passiivse Ruudi tagajoonelt üle ja oli võitmas juba kolme setiga, kui juhtis 5:3 ja omas servil kolme matšpall (mitte küll järjest). Neist kolmanda päästis Ruud ikka täiesti imekombel, niisuguste pallide päästmist on raske ette kujutada, aga Ruud murdis servi ja võitis tie-break’is seti. Aga Brooksby oli täna parem ja tõestas seda neljandas setis – lõpptulemus 6:3, 7:5, 6:7, 6:2.

“Ta mängis täna suurepäraselt – võitis suure osa pikkadest pallivahetustest ja piltlikult öeldes oli tal vastus igale küsimusele, mille ma talle püstitasin,” ütles Ruud. Norralane kaotas nüüd ka võimaluse tõusta maailma esireketiks, mille Carlos Alcarazi loobumine oli talle tekitanud. Kuid veel võivad noorest hispaanlasest mööduda Novak Djokovic (Serbia, 4) või Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 3), aga seda ainult turniirivõidu korral. Vähemalt teiseks jääb Alcaraz kindlasti.

Tabeli alumine veerand sai aga favoriitidest täiesti puhtaks, kui lisaks Ruudile kaotasid ka Taylor Fritz (USA, 8) ja Alexander Zverev (Saksamaa, 12). Ja mis eriti imestamisväärne – mõlemad kaotasid mängijaile, kes ei kuulu esisajasse. Fritz jäi alla Alexei Popyrinile (Austraalia, ATP 113.), keda eestlased teavad ka kui Mark Lajali üht paremat sõpra Mouratoglou akadeemias. Venelaste perekonnast pärit, aga juba Austraalias sündinud Popyrin alistas Fritzi 6:7, 7:6, 6:4, 6:7, 6:2. Ässade võistluses jäi Fritz peale 21:19, aga äralöökidega võitis Popyrin 74:67.

Zverev, kes ei ole pärast pooleaastast vigastuspausi vormi veel taastanud, jäi alla õnneliku kaotajana (lucky loser) turniirile pääsenud Michael Mmohile (USA, ATP 109.) 7:6, 4:6, 3:6, 2:6. Üldiselt oli ameeriklastel hea päev, olulised võidud said ka J.J Wolf ja Tommy Paul, aga samas langes nende suurim lootus Fritz.

Djokovic, keda korra juba mainisime, mängis täna teibitud reiega ja teise seti lõpus lasi pausi ajal füsioterapeudil uue sideme panna. Tundus et ta lonkas ega jõudnud kõikidele pallidele järele. Djokovic kaotaski teise seti maailma 191. reketile Enzo Couacaud’le (Prantsusmaa), aga kolmandast setist alates sai jälle normaalselt mängida ja võitis 6:1, 6:7, 6:2, 6:0.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Mis aga puudutab Djokovici rivaali võitluses suurima arvu slämmitiitlitele ehk Rafael Nadali (Hispaania), siis tema puusavigastus on sedavõrd tõsine, et umbes 6-8 nädalat jääb ta turniiridelt eemale. On tõenäoline, et Indian Wellsis turniirile, kus Nadalil on kaitsta mullused finaalipunktid, ta ei jõua. See-eest on Nadalil võimalus punkte tagasi teha kevadel, sest mullu ei saanud ta vigastuse tõttu mängida kahel oma lemmikturniiril Monte Carlos ja Barcelonas.

Naiste teine reket Jabeur suutis küll vahepeal mängu pöörde tuua, kuid jäi ikkagi suhteliselt kindlalt 1:6, 7:5, 1:6 alla Marketa Vondroušovale (Tšehhi). Kui meie lootsime näha 3. ringis Kaia Kanepi ja Jabeuri kohtumist, siis tegelikult mängivad selles tabeliosas hoopis tšehhitarid omavahel, sest Vondroušova vastu tuleb 17-aastane Linda Fruhvirtova.

Esikümne naistest pidi täna reketid pakkima ka Veronika Kudermetova (9), kes jäi alla Katie Volynetsile (USA, WTA 115.) 4:6, 6:2, 2:6. Seega tehti täna justkui “kübaratrikk” kolm teise saja mängijat alistasid kõrge asetusega tennisisti. Volynets on sarnaselt Popyriniga sündinud selles riigis, mida ta esindab (täpsemalt Californias), aga tema vanemad on ukrainlased.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top