fbpx
Close

Anett Kontaveit langes Madridis ka paarismängus

Anett Kontaveit. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveiti jaoks sai Madridi turniir täna läbi, sest ta kaotas koos Darja Kasatkinaga (Venemaa) Aliaksandra Sasnovitšile (Valgevene) ja Lesja Tsurenkole (Ukraina) 5:7, 6:0, 4:10.

Nagu WTA ja ATP turniiridel tavaks saanud, mängitakse paarismängus otsustava seti asemel tie-break 10 võidupunktini. Kahjuks lõppes see ühepoolselt vastaste kasuks 10:4. Vahe kärises suureks pärast seisu 2:3, kui Kontaveit/Kasatkina jäid taha 3:7 ja hiljem said vaid ühe punkti juurde.

Esimeses setis oli omapärane fakt, et Kontaveidi ja Kasatkina kõik (!) kuus servigeimi lõppesid seisul 40:40 otsustava punktiga ning Eesti/Venemaa paar võitis neist neli. Nii võinuks kaotusnumbrid olla isegi hullemad, aga samas valitsesid Kontaveit ja Kasatkina kindlalt teist setti. Seega tuleb tunnistada, et Sasnovitš jäi Kontaveidil tänavu kolmandat korda alistamata, kuigi nüüd oli väljakul veel kaks mängijat.

Vaatamata 0:6 setikaotusele jäid Sasnovitš/Tsurenko ka punktidega peale 62:59. Üldiselt olid servinäitajad minimaalselt paremad Kontaveidil ja Kasatkinal (ässad 2:1, topeltvead 1:3 ja esimese servi õnnestumisprotsent 67:65), aga otsustas ilmselt tõsiasi, et vastased teenisid esimeselt servilt 69 ja Kontaveit/Kasatkina 59% punktidest.

scroll to top