Anett Kontaveit kohtub Viktoria Azarenkaga reede õhtul

Viktoria Azarenka Stuttgardis. / Foto: EPA/Scanpix

Algusega reedel kell 21.30 või natuke hiljem alustavad Stuttgardi turniiril veerandfinaali Anett Kontaveit (8) ja maailma 61. reket Viktoria Azarenka (Valgevene).

Tegemist on päeva viimase mänguga, mis ajakava kohaselt varem alata ei tohi, aga kui sellele eelnev mäng (Angelique Kerber – Kiki Bertens) venib üle kahe tunni, siis võib Anetti kohtumine alata ka pärast kella 21.30.

Azarenka alistas täna kaks tundi ja 10 minutit kestnud mängus tiitlikaitsja Karolina Pliškova (Tšehhi, 4) 4:6, 6:3, 6:4. Esimene ja kolmas sett olid analoogilised ja lõppesid ainsa murdega seisul 5:4, kuid esimeses võitis Pliškova ja kolmandas Azarenka. Teises setis oli murdeid rohkem. Muidugi oli tegemist kerge üllatusega, kuid samas ei saa endise maailma esireketi ja slämmiturniiride kahekordse võitja edu liiga ootamatuks pidada.

Eks vaatame, kuidas täna ennast rohkem väsitanud ja umbes kuus tundi hiljem mängu lõpetanud Azarenka homme Kontaveidile vastu saab. Või tuleks küsida teistpidi? Igatahes anname Anetti vastasest põhjalikuma ülevaate homses eelloos.