fbpx
Close

Eesti jäi Davis Cupil 0:2 kaotusseisu

Kenneth Raisma. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Eesti meeskonna jaoks ei alanud Maailmaliiga II grupi üleminekumatš Kingstonis hästi, kui meie aja järgi ööl vastu pühapäeva lõppenud kohtumiste järel jäid külalised Jamaika vastu 0:2 taha.

Halva üllatusena ei saanud Eesti esinumber Kristjan Tamm vastu maailma 1387. reketile Rowlan Phillipsile ja kaotas 1:6, 1:6. Mõlemas setis võitis Tamm oma esimese servigeimi, aga pärast enam mitte ühtki. Jaanuaris Araabia poolsaarel peetud turniiridel oli Tamm oma servi väga kindlalt hoidnud isegi vastastega, kes asusid edetabelis TOP500 sees, kuid laupäeval võitis ta esimeselt servilt 59 ja teiselt ainult 20% punktidest, ent vastasel olid need näitajad vastavalt 91 ja 50.

Teine kohtumine, kus Eestit esindas Kenneth Raisma (kuigi algul kuulutati välja, et mängib Jürgen Zopp), algas Eestile hästi, sest ta võitis Jamaika esireketi Blaise Bicknelli vastu esimese seti 6:4. Raisma läks isegi kahe murdega ette 3:0, aga siis sai Bicknell ühe tagasi. Edaspidi hoidis Raisma servi kindlalt ja sellest piisas.

Paistma hakkas juba “noor võit”, kui Raisma ka teises setis asus murdega ette 2:1 ja siis veel oma servil 30:0. Ent nüüd kaotas Raisma järgmisest üheksast punktist kaheksa ja pärast pikemat heitlust ka teise pallingugeimi. Bicknell juhtis 4:2, kuid mäng jätkus kummaliselt – edaspidi võideti ainult tõrjegeime. Raisma sai järele 4:3 ja 5:4, mõlemal juhul olid murded tasa, aga seisul 4:5 kaotas Raisma oma pallingu nulliga ja edaspidi ei võitnudki geimigi – Eesti teine number kaotas 6:4, 4:6, 0:6.

Tänaseks paarismänguks on Eesti üles andnud Raisma ja Zoppi ning vastased Bicknelli ja Phillipsi, kuid koosseis võib veel õhtuks muutuda. Mäng algab kohaliku aja järgi kell 13, mis Eestis on kell 20. Pärast paarismängu peetakse kaks üksikmängu, kuid matš võib ka varem lõppeda, kui Jamaika saab kolmanda võidupunkti kätte. Loodame muidugi, et seda ei juhtu.

scroll to top