fbpx
Close

Anett Kontaveit kavatseb US Openil osaleda

– Anett Kontaveit intervjuud andmas / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kolmapäeva õhtul Eesti endiste tennisemeistrite showturniiril osalenud Anett Kontaveit andis ka Eesti Tennise Liidule lühikese intervjuu oma tegemiste kohta koroonaviiruse piirangute perioodil ja rääkis põgusalt lähituleviku plaanidest.

Kuna Eesti Olümpiakomitee loal said olümpiakandidaadid harjutada Audenteses, siis Anettil ei tekkinud koroonaviiruse ajastul pikemat pausi treeningutesse. “Sain mängida erinevate partneritega, nende seas ka Vladimir Ivanoviga,” rõhutas Anett. Kõigis treeninguplaanides osales “distantsilt” ka treener Nigel Sears, tavalisest rohkem rõhku pandi sel ajal füüsilistele treeningutele.

Kontaveit ei osanud seda täpselt hinnata, kuivõrd on rivaalid viimastel kuudel saanud halvemini või paremini treenida. Küll aga on mõnel olnud see eelis, et nad on saanud mängida näidisturniiridel. “Kas turniiridel mängimine annab eelise, eks seda näitab reaalselt see aeg, kui WTA turniirid taas käima lähevad. Aga kui kuskil meie lähiregioonis oleks turniir organiseeritud, siis ma oleksin seal mänginud,” ütles Anett.

Samamoodi arvas Anett, et tema praegust vormi tõestavad eelkõige tulevased võistlused, aga ta ise tunneb, et vorm on korralik. Igatahes on Anett valmis startima WTA turniiridel, kui need augustis lahti lähevad. “Esimesel turniiril Palermos ma kindlasti ei mängi, vaid sõidan kohe Ameerikasse,” ütles Anett.

Augusti teisel poolel on New Yorgis kavas mängida nii Cincinnati turniir kui ka US Open. “Vastavalt USA-s valitsevalt koroonaviiruse olukorrale ei saa veel olla päris kindel, et US Open toimub, aga kui see toimub, siis võtan osa. Koroonaviirusest tingitud ohutusnõuete täitmist pean oluliseks ja olen sellega nõus, et korraldajad rakendavad teatud piiranguid,” ütles Kontaveit.

scroll to top