fbpx
Close
PAF.ee

Sillaste: ei kahelnud hetkekski, et võidan

– Andreas Sillaste / Foto: Viktor Burkivski

Lisaks kõige noorematele selgusid täna Kadrioru tennisekeskuses Eesti meistrid ka U16 vanuseklassis.

16-aastaste neidude Eesti meistriks krooniti Liisa Varul, kes alistas finaalmatšis Andrea Rootsi 6:2 2:6 6:0. Liisa Varulilt väga kindel turniir, ainsa seti kaotas teisena asetatud noortennisist just finaalis. Võidetud-kaotatud geimide suhe oli Liisa Varulil lõpuks 63-25!

– Liisa Varul / Foto: Viktor Burkivski

Andrea Roots sai meistrikulla siiski kätte. Nimelt võitis ta koos Brit Martiniga dramaatilise lõpuga paarismängus 4:6 6:3 11:9 Elisabeth Iila/Aurelia Riga.

„Oleme Britiga juba paar aastat kokku mänginud, ning uskusin, et hea mängu korral võime võita,“ ütles Andrea Roots.

„Oli äärmiselt tasavägine ja pingeline mäng. Mõlemad paarid olid mängisid äärmiselt agressiivset tennist – püüdisme vahele minna, vastast surve all hoida. Võidu tõi see, et suutsime diagonaali pisut kauem hoida,“ rääkis õdedest Rootsidest vanem.

U16 poiste ükskimängus pidasid suurepärase matši Andreas Sillaste (4) ja Andre Toomväli (3). Sillaste võitis esimese seti  6:3 ja oli teises 4:1 üks peal. Kui äkki kõik muutus. Sillaste andis ära mitu oma servigeimi järjest ning Toomväli pingutused kandsid vilja, teine sett 6:4 Toomvälile.

„Ei oska põhjendada, mis juhtus. „Kang“ tuli peale,“ rääkis Sillaste pärast mängu kaotsiläinud tise seti kohta.

Kolmandas setis jätkas hiilgavalt Toomväli, kes paigutas palli hästi ning juhtis  oma servil 4:2. Ometi tuli taaskord mängukäiku muudatus. Edaspidi oli kindlam jällegi Sillaste, Toomvälil tuli ka ebatsensuurse sõnakasutuse eest valus punktikaotus vastu võtta. Sillaste triivis rohke publiku ees matši võidusadamasse 6:4.

„Seisul 2:4 otsustavas setis  pidin oma mängu edasi mängima. Ütlen ausalt, ei kõhelnud hetkekski , et võidan ja tulen Eesti meistriks,“ kinnitas Sillaste.

„Toomväli mängis muidugi hästi, tal head pikad  ja kõrged pallid, need olid mulle väga ebamugavad, palju õnne Toomvälile hõbeda puhul,“ sõnas U16 poiste üksikmängu vastne tšempion.

Tüdrukute üksikmängu tabel.

Tüdrukute paarismängu tabel.

Poiste üksikmängu tabel.

Poiste paarismängu tabel.

scroll to top