fbpx
Close

EELVAADE | Kas Anett Kontaveidil õnnestub täna võtta veel üks endise maailma esireketi peanahk?

– Karolina Pliskova / Foto: Chine Nouvelle/Sipapress/Scanpix

Täna Eesti aja järgi kell 18:00 astub Torontos WTA Premier 5 turniiril peaväljakule Anett Kontaveit. Vastaseks endine maailma esireket tšehhitar Karolina Pliškova.

Praegu maailma edetabelis kolmandat positsiooni hoidev Karolina Pliškova tõusis maailma esireketiks 2017. aastal. Sellest ajast alates on ta vahelduva eduga maailma esikümnes üles-alla kohti vahetanud. Aga stabiilselt maailma eliiti ta juba aastaid kuulub, mistõttu seisab Anett Kontaveidil veelgi raskem takistus ees, kui seda oli Maria Šarapova. Kahe endise maailma esireketi peanaha võtmine oleks kõva sõna! Tõsi. Pliškova on ikkagi oma karjääri tipus praegu, Šarapova pigem langev täht.

27-aastane Pliškova on karjääri jooksul võitnud 14 WTA tiitlit, Suure slämmi turniiridelt on tema seni parimaks saavutuseks 2016. aastal USA lahtistel finaali jõudmine. Austraalia ja Prantsusmaa lahtistel on tšehhitar mänginud poolfinaalis. Kolmel korral on ta aidanud oma riigil võita prestiižikat Fed Cupi. Auhinnarahasid on kogunenud üle 17 miljoni USD.

Omavahel on kohtutud kahte puhku ja edu on saatnud tšehhitari. Viimati tänavuse Indian Wellsi turniiri 1/8 finaalis tuli võit kolmesetise lahingu järel 7:6(4) 4:6 6:2 ning eelmine aasta Stuttgarti turniiri poolfinaalis kindlamalt 6:4 6:2.

14-st WTA tiitlist kolm on Pliškova võitnud sel aastal: Brisbane, Rooma ja Eastbourne. Olgu märgitud, et kõik need esikohad on saavutatud erineval väljakukattel, seega tegemist on universaalse mängijaga.

Peale Wimbledoni suurturniiri saab Pliškovale mäng Kontaveidiga olema alles teine, mis tähendab, et Pliškova pidas tervelt ühekuise võistluspausi. Toronto turniiril oli ta esimeses ringis vaba ja eile nägi ta üllatavalt palju vaeva ameeriklanna Alison Riske alistamiseks – 6:4 6:7(4) 6:2.

Kihlveokontorid annavad tuntava eelise Pliškovale, ent see ei tähenda justkui poleks Kontaveidil šansse. Määravaks saavad eelkõige kaks elementi: serv ja servitõrje. Kuna Pliškova lööb ülimalt teravalt ja eesolevale pallile armu ei anna, siis Kontaveit peab parandama oma servi, eriti teist servi. Vastasel juhul jääb ta kohe surve alla ning oma servi hoidmine saab olema problemaatiline. Lootma jääda Pliškova halvale päevale ei saa, on ta ju näidanud varem, et suudab pärast ebaõnnestunud mängufaasi end koguda ja mängudesse murrangut tuua. Igal juhul paras pähkel täna Kontaveidil pureda on. Peamine, tuleb uskuda oma võimalustesse ja mentaalselt olla sama tugev nagu matšis Šarapova vastu.

Kontaveidi mängust teeb ülekande Delfi TV. Samuti on võimalik mängu jälgida Telia TV-st.

Spordiennustaja Peep: kui julged riskida ja tahad raha teenida, siis panusta Kontaveidile

Spordiennustaja Peep: “Jah tõepoolest, Karolina Pliškova on täna suur favoriit. Mõlemad senised kohtumised Anett Kontaveidiga on ta võitnud, olnud maailma esinumber ja tänavu juba kolm WTA turniiri võitnud, ent mida rohkem omavahelisi mänge, seda suuremaks kasvab tõenäosus, et ka Kontaveidil õnnestub käed võidu märgiks üles tõstetuna platsilt lahkuda. Lähen täna täispangale ja panustan 20 eurot Anetile. Kui läheb õnneks, siis vähemalt kolmekordselt tuleb raha tagasi! Ja kui ei, siis olen järgmisel korral alalhoidlikum…”

Paf.com kõik panused leiad siit.

scroll to top