Kaia Kanepi tuli raskest seisust välja, kuid kaotas ikkagi

Kaia Kanepi mängimas Roomas uues rohelises kleidis. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi alustas Rooma WTA 1000 turniiri esimese ringi mängu Marketa Vondroušovaga (Tšehhi) kaheksa geimi kaotusega, kuid suutis tuua mängu pöörde ja viigistada settide seisu. Paraku otsustavas setis eksis taas vastane vähem ja võitis 6:0, 4:6, 6:2.

Kui vaadata mängu statistiliselt, siis muidugi Kaia 57 lihtviga, kui kokku mängiti punkte 159, on ikkagi väga palju. Esimeses setis ei realiseerinud ta rünnakuid kindlasti mitte paremini kui 50-50, aga kuna vastasel oli see suhe palju parem, polnudki võimalik võita. Vondroušova andis küll Kaiale võimalusi ohtrate topeltvigadega (mängus kokku 13), aga ühe-kahe murdevõimaluse realiseerimisest polnuks kasu, sest Eesti esireket ei saanud oma servi käima.

Mäng muutus, kui Kaia oli jäänud teises setis taha 0:2. Ta suutis nüüd oma servi kaks korda hoida ja siis hakkas ka murdma. Eestlanna viigistas 3:3 ja kuigi kaotas siis oma servi nulliga, oli ta juba mängu kätte saanud. Praktiliselt kõike tegi Kaia teises setis paremini kui esimeses.

Ent pärast otsustavat setti, kus Kaia hakkas taas järjest oma serve kaotama (seisul 1:5 oli ta võitnud ainsa geimi tõrjelt), tuli ikkagi tunnistada, et vead ei lubanud täna vastasega võrdselt mängida, ehkki Kaia mängus oli selliseid jooni, mille kohta võiks öelda, et tunneli lõpus paistab (ähmane) valgus. Usutavasti ei oleks Kaia tänase mänguga teise või kolmanda saja tennisistidele kaotanud.

Muidugi oli lisaks lihtvigadele jama ka serviga, sest 0 ässa, esimese servi õnnestumisprotsent 50 ja teiselt servilt võidetud 26% (35st 9) punktidest olid kehvad näitajad. Vaid esimese servi punktidega 54 vs 59% ei jäänud Kaia palju alla. Samuti realiseeris Vondroušova paremini murdepalle – Kaia 12st 4, tšehhitaril 14st 8.