fbpx
Close

Anett Kontaveit alustas paarismängu võidukalt

Anett Kontaveit. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit ja Suurbritannia tennisist Harriet Dart võitsid Australian Openi paarismängu esimeses ringis Austraalia paari Priscilla Hon/Kimberly Birrell 6:4, 2:6, 6:4.

Mäng oli üsna heitlik, 28 geimis tehti kokku kümme servimurret, mis on paarismängu kohta päris suur number. Kumbki paar murdis vastase pallingu viiel korral. Kui aga Kontaveit kaotas vaid ühe, siis Dart koguni neli oma servigeimi.

Esimeses setis oli Anett vähemalt tagajoonelt väljaku parim mängija, kuid teises setis muutus ta ebakindlamaks. Otsustavas setis jäi Eesti/Suurbritannia paar pärast Darti pallingu murdmist 1:3 taha, kuid nüüd võeti end kokku ja murti vastaste kaks servigeimi järjest.

Teises ringis kohtuvad Kontaveit/Dart 13ndana asetatud paariga Kirsten Flipkens (Belgia) ja Johanna Larsson (Rootsi). Selge, et tegemist on hoopis teisest puust paariga kui noored austraallannad. See kohtumine peetakse juba homme 20. väljakul kolmanda mänguna. Mäng ei alga kindlasti enne kella 6 Eesti aja järgi, kuid võib alata ka pisut hiljem, kui eelmised kohtumised venivad.

Naiste paarismängus on moodustatud mitu huvitavat paari, näiteks koos mängivad maailma TOP20 tennisistid Arina Sabalenka (Valgevene) ja Elise Mertens (Belgia) või näiteks kahekordne Australian Openi võitja Viktoria Azarenka (Valgevene) ja austraallanna Ashleigh Barty. See paar peaks olema tugev, sest Barty (maailma paarismängu edetabeli 7.) võitis mullu koos Coco Vandeweghega US Openi, aga Azarenka on segapaarismängu olümpiavõitja.

scroll to top