fbpx
Close

Elena Malõgina jõudis paarimsängus W100 turniiri finaali

Elena Malõgina jäi avasetis hätta, aga lõpuks võitis kindlalt. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Elena Malõgina jõudis koos Barbora Palicovaga (Tšehhi) ITF-i W100 turniiril Shrewsburys finaali.

Eile dramaatiliselt pärast kolme matšpalli üksikmängu teises ringis kaotanud Malõgina suutis närvi säilitada ja paarismängus edu saavutada. Neljandana asetatud paar võitis tänases poolfinaalis teisena asetatud Emily Appletoni (Suurbritannia) ja Isabelle Haverlagi (Holland) 6:3, 6:7, 10:6. Homme on ajakavas paarismängu teine poolfinaal ning finaal peetakse pühapäeval nagu ka üksikmängu otsustav kohtumine.

Pärast esimese seti võitmist ei olnud teises setis murdeid, aga tie-break’is olid vastased paremad lausa 7:0. Kuid sellele otsa tuli teine tie-break 10 punktini ja seal haarasid initsiatiivi Malõgina/Palicova, kes läksid ette 5:2. Vastased jõudsid veel kahepunktilise vaheni, aga mitte enamat.

W100 turniiri finaal tähendab ka paarismängus 85 WTA punkti, mille abil Malõgina päris kõvasti kerkib. Malõgina on sel nädalal juba tõusnud 34 kohta ja paikneb jooksvas paarismängu edetabelis 278. kohal. Kui ta aga finaali võidab, kerkib Eesti paarismängu teine reket (eespool on Ingrid Neel) 240. koha kanti.

scroll to top