Anett Kontaveidi esimene vastane Indian Wellsis on Martina Trevisan

Anett Kontaveit US Openil. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Anett Kontaveit (18) kohtub Indian Wellsi turniiri 2. ringis Martina Trevisaniga (Itaalia), kes alistas avaringis Marie Bouzkova (Tšehhi) 6:4, 6:7, 6:4.

Kuigi Trevisan pääses põhiturniirile kvalifikatsioonist, ei olnud tulemus tegelikult üllatus, sest käesoleva nädala seisuga on 27-aastane itaallanna maailma edetabelis 66. ja Bouzkova 93. kohal. Võite imestada, et miks siis pidi Trevisan mängima valikturniiri, aga mitte Bouzkova? Põhiturniirile pääsejad pannakse alati paika mitu nädalat varem, et mängijail oleks teada, kui nad otsustavad turniirist osavõtu. Nii oli ka Bouzkova põhiturniiri koosseisu lukku paneku ajaks edetabelis eespool kui Trevisan.

Trevisan ja Bouzkova kohtumine oli ülipõnev ning kestis lausa 3 tundi ja 52 minutit. Punktid ja ka paljud geimid olid väga pikad. Nii kestis näiteks otsustava seti kuues geim, mille Trevisan võitis oma servil pärast vastase viit murdepalli seisuks 3:3, tervelt 26 punkti ehk siis umbes nelja tavalise geimi jagu. Teises setis tuli Bouzkova omakorda välja tie-break’i 3:6 kaotusseisult ehk päästis kolm matšpalli.

Kontaveidi ja Trevisani mäng toimub laupäeval ja Tennisnet kirjutab sellele hiljem ka eelloo. Kellaaeg ei ole praegu veel teada.