Põnevus jäi ära: Iga Swiatek ja Cori Gauff kindlalt finaali

Cori Gauff Pariisis. / Foto: Reuters/Scanpix

Võitjad ei ole selles süüdi, aga Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste naiste üksikmängu poolfinaalid kujunesid ühepoolseteks ja etendust täie raha eest pealtvaatajad ei saanud.

Tundub, et Iga Swiatekile (Poola, 1) oli vaja raputust, et ta uuesti oma rutiinse hoo leiaks. Selle andis talle kaotatud sett 1/8 finaalis Qinwen Zhengile (Hiina). Pärast seda on Swiatek mänginud kuus setti ja kaotanud neis kokku kümme geimi.

Täna alistas Swiatek kaitsevirtuoosina tuntud Darja Kasatkina 6:2, 6:1. Mäng kestis ainult tund ja neli minutit. Kasatkina mängus on punktid tavaliselt pikad, kuid seekord mängis Swiatek ta kiiresti üle. Kuid põhjus oli ka selles, et Kasatkina tegi ootamatult palju (24) lihtvigu. Kui vastane ründab, siis sa tavaliselt lihtvigu ohtralt ei tee, aga Kasatkina mängu käima ei saanud. Swiatek tegi 22 äralööki ja ainut 13 lihtviga, mis on muidugi hea näitaja.

Swiatek on nüüd võitnud 34 mängu järjest, millega ta viigistas seisu Serena Williamsiga. Venus Williams on 2000. aastal võitnud napilt rohkem – 35 mängu järjest, Temaga viigistaks Swiatek siis, kui võidaks ka finaali. “See on eriline hetk, emotsioonid on praegu laes,” ütles Swiatek väljaku intervjuus. “Olen õnnelik, et tervis on korras ja suudan hästi mängida. Püüan iga mängu võtta samasugusena, sest kui ma hakkan mõtlema, et see mäng on nüüd väga suur, tekib pinge.” Samal ajal, kui Swiatek püüab ise tiitlit, fännab ta Rafael Nadali. “Oh, jumal, ta inspireerib mind sisuliselt igas aspektis nii väljakul kui väljaspool seda,” sõnas Swiatek ja meenutas, kui kõvasti ta elas kaasa Nadali võidule Australian Openil.

Teises poolfinaalis kulutas Cori Gauff (USA, 18) võitmiseks küll 24 minutit rohkem, aga geime loovutas ainult ühe võrra rohkem kui Swiatek. Gauff alistas Martina Trevisani (Itaalia) 6:3, 6:1. Kui Swiateki-Kasatkina mängus oli viimane tasavägine seis 2:2, siis teises kohtumises 3:3. Kumbki oli selleks ajaks võitnud vaid ühe oma servigeimi, aga edaspidi suutis Gauff võita kõik oma pallingud, Trevisan vaid ühe. Lõpuks võitis Trevisan oma esimeselt servilt ainult 46 ja teiselt 32% punktidest. Äralöögid olid selles mängus üsna võrdsed (14:13 Gauffi kasuks), aga lihtvigu tegi Trevisan 36 ja Gauff 20. See on juba otsustav vahe.

Kui Swiatek on Prantsusmaa lahtiste 2020. aasta võitja, siis Gauff pääses üldse esimest korda slämmiturniiri finaali. Võib-olla rõõmustab ka Kaia Kanepi, et vähemalt ta kaotas finalistile või isegi võitjale. Maailma edetabelis on Gauff tõusnud jooksvalt 13. kohale, aga tiitlivõidu korral kerkiks ta kaheksandaks. Kas nüüd sellega algab ka 18-aastase ameeriklanna tippajastu, on veel raske öelda. Igatahes Carlos Alcarazist räägiti rohkem, kuid just tema finaali ei jõudnud, aga naiste tennise noorim täht jõudis.