Anett Kontaveidi karjäär lõppes kaotusega Marie Bouzkovale

Anett Kontaveit karjääri viimases mängus. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaotusega pidi Anett Kontaveidi karjäär lõppema igal juhul, küsimus oli vaid selles, kellele. Marie Bouzkova (Tšehhi. 32) oli see mängija, kes täna alistas Eesti kauaaegse esireketi 6:1, 6:2.

Võiks öelda nii, et kui Anett poleks vähemalt kümme head ründelöögi võimalust jätnud kasutamata, poleks numbrid küll tohtinud olla sellised. 36 lihtviga 15 geimiga (keskmiselt 2,4 viga ühe geimi kohta) on liiga suur arv, aga antud olukorras nagu praegu, me ei tea, kas need olid lihtsalt vead või tingitud Anetti seljavigastusest, mis ei lubanud tal 24-tunnise vahega teist kohtumist järjest kvaliteetselt mängida.

Kui üldse mängu kirjeldada, siis esimese seti seisul 3:1, 40:0 Bouzkova servil tuli Anett järele ja teenis kolm murdepalli. Aga need kõik lõppesid veaga, korra virutas ta rabaku mitte vastu seina, vaid lausa tagatribüünile. Tõenäoliselt oleks aga selle geimi võitmine ainult kaotusnumbreid ilusamaks muutnud.

Mingit tseremooniat Anetti viimase mängu puhul Wimbledoni 18. väljakul ei toimunud, kuigi rahvas plaksutas soojalt. Tänane ei olnud küll Anetti päris viimane mäng Wimbledonis, sest ta on koos Emil Ruusuvuoriga üles antud ka segapaarismängus, aga sümboolselt lõpeb karjäär ikkagi üksikmängu turniiri lõppemisega.

Ootame nüüd Londonist kommentaare ja loodame ka ise Eestist mõningaid inimesi küsitleda Anetti karjääri lõpetamise puhul.