Anett Kontaveidi viimane turniir jätkub: itaallanna sai alistatud

Anett Kontaveit Australian Openil. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Anett Kontaveit, kes kuulutas tänavuse Wimbledoni oma profikarjääri viimaseks turniiriks, alistas esimeses ringis Lucrezia Stefanini (WTA 110.) 6:4, 6:4.

Esimesest punktist viimaseni kestis mäng umbes kolm tundi, aga seda vihmapauside tõttu. Kõigepealt algas kohtumine poolteist tundi hiljem, esimese seti keskel tuli üks pikem ja seti lõpuosas lühem vihmapaus. See kõik juhtus vastu ilmaennustust, mis tänaseks Londonisse vihma ei lubanud.

Vaatamata sellele, et esimene sett kulges pausidega ja teine mitte, oli stsenaarium mõlemas täiesti sarnane. Anett alustas murdega ja vastane võttis selle tagasi seisuks 4:4. Seejärel mängis Anett aga mõlemal korral suurepärase 9. geimi, kus ta tõrjel haaras initsiatiivi ja võttis otsustava murde. Kusjuures esimeses setis juhtus see vahetult pausi järel – mängu jätkati täpselt seisult 4:4.

Esimest setti alustas Anett kohe murdega, aga varsti ilmnes, et tal on pigem tõrjegeimi lihtsam mängida – seljavigastuse korral see nii peakski olema. Anett jäi pallinguga hätta, aga päästis ühe murdepalli seisul 1:0 ja kaks seisul 2:1. Esimene vihmapaus algas Anetti 3:2, 30:15 eduseisul ja jätkamisel võttis ta kiiresti servigeimi ära. Aga nagu öeldud, tuli murre seisul 4:3. Kuid jätkamisel oli Anett ees 30:0 ja 40:15 ja võitis teise murdepalli. Oma servi hoidmine libedalt ei läinud, sest vastane teenis murdepalli, aga Anett servis lõpus hästi. Küll aga muutusid seti teisel poolel sagedamaks eeskäe vead, eriti palju lõi eestlanna palle pikaks.

Teine sett oli pisut lühem – kui esimeses setis koguni seitsmes geimis oli seis 40:40, siis teises setis neljas geimis. Üle kaheksa punkti ei mängitud üheski geimis. Seti keskel, kui Stefanini oli juba murdega taga, tõstis ta mingiks hetkeks mängutaset. Võib öelda, et esimeses setis kaotas Anett servi seisul 4:3 oma vigadest, aga teises setis vastase hiilgemängu tõttu. Ent see oli itaallanna viimane hingetõmme. Anett vastas sama ilusa tõrjegeimiga, võitis viimasest üheksast punktist kaheksa ja mängu.

Anetti mängu kvaliteeti tõestab fakt, et ta jäi äralöökide/lihtvigadega plussi 32/31, kuigi see teine arv on 20 geimi kohta pisut palju. Aga tuleb arvestada eestlanna pikka mängupausi ja üldse tänavust esimest mängu murul. Vastane tegi 11 äralööki ja 13 lihtviga. Stefanini kaitses visalt, aga ei saa öelda, et ta olnuks liiga passiivne – rünnata itaallanna ikkagi oskas.

Teises ringis kohtub Kontaveit Marie Bouzkovaga (Tšehhi, 32). Kuna ajakava on vihma tõttu segi löödud, on raske ennustada, millal see toimub, aga kuna see on tabeli ülemise poole mäng, siis tõenäoliselt topitakse kohtumine ikkagi neljapäeva õhtuks. Olenevalt muidugi sellest, kui palju mänge täna lõpuni jõutakse.

Loodetavasti kohtuvad Kontaveit ja Bouzkova suuremal väljakul, kui oli tänane kuues väljak, sest selles matšis on suurem tõenäosus, et see jääb Anetti viimaseks. Aga võiduvõimalusi tal kindlasti leidub.