Kaia Kanepi korraks ärkas, ent sellest ei piisanud

– Kaia Kanepi / Foto: AFP/Scanpix

Indian Wellsi WTA1000 turniiri avaringis kohtus Eesti aja järgi varahommikul kell 4 Kaia Kanepi (WTA 60.) ameeriklanna Madison Keysiga (WTA 50.). Kummaliselt kulgenud kohtumine lõppes meie tennisisti kaotusega.

Esimeses setis oli Kaia Kanepi esitus väga mannetu. Ta võitis selle jooksul kokku vaid neli punkti ja 15 minutiga oli sett kuivalt 0:6 kaotatud. Kanepi tegi ainult ühe äralöögi 12 lihtvea kõrval, Madison Keysil olid samad näitajad vastavalt 6-2. Ameeriklanna serv jooksis ja ta ei pidanud ka eriti pingutama, sest Kanepil ei klappinud miski.

Teise seti algus ei andnud ka erilist lootust. Esimese geimpalli teenis Kanepi alles mängu kümnendas geimis, mille ta teiselt katselt ka realiseeris. Selleks hetkeks oli tablool seis Kanepi poolt vaadatuna 0:6, 1:3. Järgmises geimis õnnestus Kanepil aga vastase palling neljandal katsel murda ja vähendada kaotusseisu minimaalseks. Mängupilt oli muutumas. Rollid vahetusid, nüüd dikteeris tempot Kanepi ja ameeriklanna mäng lagunes. Eesti tennisist võitis 14 punkti järjepanu ja asus hoopis ise juhtima 5:3! Paraku ei kasutanud Kanepi momentumit ära ja lasi vastasel taas mängurütmi leida. Veel seisul 5:4 juhtis Kanepi oma pallingul 30:0, ent sellega asi suures plaanis ka piirdus. Vaatamata Kanepi poolt päästetud kolmele matšpallile ka teine sett lõpuks Madison Keysile tulemusega 7:5. Keysi olekust peegeldus suurt kergendust, sest lihtsalt alanud mäng oli tal käest libisemas.

Teisest ringist alustava Anett Kontaveidi mängu aeg pole veel selgunud.