Andrei Rublev loovutas maailma esireketile vaid kolm geimi

Andrei Rublev. / Foto: Reuters/Scanpix

Pärast kuuenädalast vigastuspausi tennisesse naasnud maailma esireket Carlos Alcaraz ei olnud Mubadala näidisturniiril veel suureks mänguks valmis ja ta kaotas sama võistluse mullusele võitjale Andrei Rublevile poolfinaalis 2:6, 1:6.

Kõhulihase rebend tuvastati Alcarazil 5. novembril, päev pärast Pariisi turniiri veerandfinaali, ja tookord ennustati, et kuus nädalat ta mängida ei saa. Kuna täna mööduski täpselt kuus nädalat, tuli ta tagasi nii-öelda esimesel võimalusel. Pealegi on hooaegadevaheline periood üldse selline, kus mängijate vorm on erinev ja mõni pole veel võib-olla piisavalt treeninud – nii kaotas ka Casper Ruud (Norra) tänases teises poolfinaalis suurelt 2:6, 2:6 Stefanos Tsitsipasele (Kreeka).