fbpx
Close

Stefanos Tsitsipas võitis Mubadala MM-võistlused

Stefanos Tsitsipas Mubadala turniiri karikaga. / Foto: AP/Scanpix

Kreeklane Stefanos Tsitsipas võitis Abu Dhabis tennise maailmameistrivõistlusteks nimetatud Mubadala näidisturniiri mõni tund enne seda, kui Kataris algas suur MM-finaal.

Mängud toodi teadlikult ennelõunale, et need ei segaks spordi suursündmust. Kuid Tsitsipas suutis enne võita Mubadala turniiri tiitlikaitsja Andrei Rublevi 6:2, 4:6, 6:2. Tsitsipas juhtis nii esimeses kui ka kolmandas setis 4:0, kuid kaotas ainsa servigeimi teise seti lõpus seisul 4:5. Venelast vedas alt murdepallide päästmine, sest Tsitsipas võitis neid 5st 4.

Tsitsipas tuletas ka auhinnatseremoonial jalgpalli MM-i meelde. “Tahan tänada kõiki, kes tulid meid toetama, sest jalgpalli finaal on kohe algamas. Hea, et sain siin pidada kolm mängu, mis on järgmise hooaja ettevalmistuseks väga kasulik,” ütles kreeklane. Võitja teenis auhinnaraha 250 000 dollarit. Kuigi Masters 1000 turniiridel, rääkimata slämmiturniiridest saadakse rohkem, on see lühikese võistluse jaoks korralik summa.

Abu Dhabis mängiti välja kõik kohad. Juba eile oli Cameron Norrie (Suurbritannia) võitnus 5.-6. koha mängus Borna Corici (Horvaatia) 6:3, 7:5, täna enne finaali võitis Casper Ruud (Norra) 3.-4. koha mängus Carlos Alcarazi (Hispaania) 6:1, 6:4. Kuna Alcaraz kaotas kindlalt ka Rublevile, võib arvata, et ta tuli kõhulihase vigastuse taastusravilt liiga vara tagasi.

scroll to top