fbpx
Close

Anastassia Pavljutšenkova vallandas prantslasest tipptreeneri

Anastassia Pavljutšenkova Dubai avaringi mängu ajal. / Foto: Zumapress/Scanpix

Koroonaviirusest tingitud pausi ajal ei tule kuigi palju uudiseid treeneri ja mängija koostöö lõppemisest, kuid vähemalt Venemaa teine reket Anastassia Pavljutšenkova lasi lahti prantslasest treeneri Sam Sumyki.

See otsus oli kindel juba siis, kui Pavljutšenkova naasis Venemaale pärast Indian Wellsi turniiri ärajäämist, ent otsest vajadust koostöö lõppemisest teatada polnud. Kuid Pavljutšenkova kuulub ka WTA mängijate nõukogusse ning just WTA palvel ta avalikustas uudise. Venelanna teatas intervjuus kodumaa ärialasele päevalehele Kommersant, et juba Australian Openi ajal talle ei meeldinud oma tiimi õhkkond. Ta lisas, et hea tulemus slämmiturniiril (Pavljutšenkova jõudis veerandfinaali nagu ka Anett Kontaveit) ei tähendanud, et suhted olnuks tegelikult korras.

Sumyk on üpris vastuoluline treener, kelle edukus pole kahtluse all – tema juhendamisel võitsid nii Viktoria Azarenka kui ka Garbine Muguruza kaks slämmiturniiri. Samas kukkus Sumyk läbi Eugenie Bouchardi juhendamisel – Kanada neiut tabas 2015. aastal kõva langus. Ka Muguruza kaks eelmist hooaega (2018 ja 2019) ei olnud Sumyki käe all õnnelikud. Sumyki ja Muguruza teed läksid lahku pärast mullust Wimbledoni turniiri, pärast mida jõudis prantslane Pavljutšenkovat juhendada veidi üle poole aasta.

Pavljutšenkova, kes on tänavu kaks korda kohtunud Kontaveidiga (seis 1:1), ravib praegu kodumaal puusavigastust ja seetõttu tuli koroonaviirusest tingitud paus talle õigel ajal. 28-aastase venelanna kohta oleme Tennisnetis juba kirjutanud, et noorteklassi tulemuste põhjal ennustati talle hiilgavat tulevikku, ent ta on parimal juhul jäänud maailma teise kümne mängijaks ja pole slämmiturniiridel midagi suurt saavutanud. Venemaal sahistatakse, et Pavljutšenkova on andekas, aga liiga laisk.

scroll to top