fbpx
Close

Kaks esikümne meest kurdavad, et neil on teadmatuse tõttu keeruline treenida

Dominic Thiem. / Foto: EPA/Scanpix

Veebikülg Tennis.com on usutlenud kaht maailma esikümne meesmängijat ja mõlemad kurdavad, et raske on kavandada treeninguid, kui pole teada, millal saab uuesti võistlema.

Maailma kolmas reket, austerlane Dominic Thiem on praegu kodumaal ning enda sõnul tennist ei mängi. “Ma ei käi treenimas ja viibin kodus nagu kõik teised inimesed meie riigis, kuid vähemalt füüsiliselt vormis püüan end hoida,” ütles Thiem. Austerlane nentis, et koroonaviiruse ajastul on tähtsamaid probleeme, kui tennisistide sundpuhkus, ent ta lisas: “Olukord pole ühelegi mängijale lõbus, eriti kui me ei tea, mida peaks tegema.” Thiem kutsus üles ka oma kaasmaalasi kodus püsima.

ATP edetabeli 10. reket David Goffin (Belgia) viibib praeguses kodulinnas Monte Carlos. “Mul on olemas väike treeninguprogramm ja vajalikud seadmed, et teha kehalisi harjutusi. Olen tihti ühenduses oma füüsilise ettevalmistuse treeneriga,” ütles Goffin.

Kõige raskemaks peab Goffin aga seda, et võistluskarussellile naasmise aeg on hetkel täielik küsimärk. “Kui sa ei suuda midagi ennustada ning ei tea edasist võistluskalendrit, siis ei saa koostada ka adekvaatset treeninguplaani,” märkis Goffin. “Ainus, mida saad teha, on pisutki hoida end füüsiliselt vormis.” Belglane oli kriitiline Prantsusmaa lahtiste korraldajate otsuse suhtes pidada slämmiturniir alates 20. septembrist. “Kui kahe slämmiturniiri vahele jääb ainult üks nädal, on see raske nii füüsiliselt kui ka vaimselt,” ütles Goffin, viidates sellele, et US Open peaks lõppema vaid nädal varem.

scroll to top