fbpx
Close

Rahvusvaheline Olümpiakomitee lubas Tokyo mängude uute kuupäevade määramisel arvestada tennisekalendriga

– Olümpiarõngad / Foto: Pixabay

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) ja Tokyo olümpia korralduskomitee otsustavad peagi, mis kuupäevadel peetakse mängud aastal 2021, kuid esialgsete andmete kohaselt saab see olema enam-vähem sama ajavahemik, mis oli planeeritud ka tänavu.

Sel aastal pidi Tokyo olümpia algama 24. juulil ja lõppema 9. augustil. Kui eeldada, et suvemängud toimuvad viimase aja traditsiooni kohaselt reedest pühapäevani, oleks järgmisel aastal see vahemik 23. juuli – 8. august.

ROK on juba maininud, et tennisekalender on üks, millega nad kuupäevade valikul arvestavad. Samuti tuleb olümpia korraldajatel selgeks teha, kuidas nad saavad ühitada tegemisi ujumise MM-iga (16. juuli – 1. august Fukuokas) ja kergejõustiku MM-iga (6.-15. august Eugene’is). Kuid Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (uus nimi World Athletics, varem IAAF) president Sebastian Coe juba teatas, et nad võivad lükata MM-i 2022. aastale, sest samal hooajal poleks niikuinii mõtet pidada olümpiamänge ja kergejõustiku MM-i. Kuna ujumise või täpsemalt veealade MM peetakse Jaapanis, siis sellega on ka olümpia korraldajail kergem kokku leppida.

Nii satuks olümpia nagu tänavugi parajasti Wimbledoni ja US Openi vahele. Kui eeldada, et tennis peetakse reeglina suvemängude esimesel nädalal, siis algaks turniiri kaks nädalat pärast Wimbledoni lõppu ja lõpeks neli nädalat enne US Openi algust. Tennisekalendri sobivuse juures tuleb suurepäraselt arvesse ka olümpia nihutamine nädala võrra kaugemale, kuid varasem alustamine (16. juuli) läheks liialt Wimbledonile “selga”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top