fbpx
Close

EELVAADE | Tuttav vastane, kes peaks olema nõrgem kui aasta tagasi

Caroline Garcia. / Foto: Reuters/Scanpix

Teisipäeva pärastlõunal kohtub Anett Kontaveit (14) Rooma turniiri avaringis prantslanna Caroline Garciaga, kes paikneb praegu maailma edetabelis 45. kohal.

Mäng peetakse tähtsuselt teisel väljakul, mis kannab Itaalia kunagise tippmehe Nicola Pietrangeli nime, päeva kolmanda mänguna. Esimene matš algab Eesti aja järgi kell 12, seega peaks Anett väljakule saama umbes kella 15 paiku.

Väga paljudest Anetti vastastest on Tennisnet eelvaate juba kirjutanud ning erand pole ka Garcia, kes kohtus Eesti esireketiga mullu Stuttgardi turniiri avaringis. Anett võitis tookord 6:4, 6:3 ja liikus sealt edasi kuni finaalini, kus kaotas Petra Kvitovale. Mida kirjutasime enne seda mängu, saab lugeda siit. Kui lühidalt kokku võtta, siis Garcia saavutas oma karjääri absoluutse tipu 2017. aasta sügisel, kui ta tegi Hiinas kuldse duubli, võites järjest Wuhani ja Pekingi turniiri. Nende ja 2018. aasta esimese poole tulemuste najal kerkis ta parimal nädalal maailma edetabelis neljandaks, aga pärast kahe Hiina turniiri punktide kaotamist algas langus, millest välja pole Garcia õieti saanudki.

Niisiis, pärast Stuttgardi kohtumist ongi möödas umbes aasta jagu mänge (aprilli lõpust koroonaviiruse pausini mängiti pisut üle kümne kuu ja nüüd poolteist kuud) ning Garcia parim tulemus pärineb mullu juunikuust, mil ta võitis Nottinghami muruväljakutel WTA turniiri. Tegemist oli praegu 26-aastase prantslanna seitsmenda WTA tiitlivõiduga. Kuid eelmise aasta teisel poolel läks Garcial asi käest. Alates Wimbledonist osales ta 13 turniiril, aga ühelgi neist ei jõudnud 2. ringist kaugemale. Oktoobris langes ta edetabelis samale 45. kohale, kus ta on ka praegu, aga vahepeal sellest kõrgemal positsioonil prantslanna polnud.

Paremini ei alanud ka tänavune aasta, kui Garcia langes Australian Openil samuti 2. ringis välja. Ja nüüd, pärast koroonaviiruse pausi, tegi Garcia oma selle aasta säravaima tulemuse, kui jõudis US Openil 3. ringi, kus ta pole kunagi kaugemale jõudnudki. Seda enam, et Garcia võitis teises ringis esimesena asetatud Karolina Pliškova ja langes alles Jennifer Brady käe läbi. Kuna Brady jõudis poolfinaali, siis ei saa selle mängu 3:6, 3:6 kaotusest veel midagi välja lugeda.

Erinevalt Anettist jõudis Garcia Euroopasse tagasi eelmise nädala lõpus ja otsustas kaasa teha Istanbuli turniiril. Üleminek (ka väljakukatte osas) võis aga olla liiga järsk ning 2. ringis kaotas Garcia maailma 121. reketile Tereza Martincovale 1:6, 4:6.

Mida siis võiks selliste tulemuste kohta öelda? Kõigepealt seda, et Anett peaks praegu olema Garciast tugevam, aga tal seisab veel ees üleminek kõvakattelt liivale, mida Garcia juba proovis. Eelmisel aastal Stuttgardis loeti vastaste võimalusi enne mängu võrdseteks, kuid nüüd annavad kihlveokontorid Anetti võidukoefitsiendiks isegi 1,2, mis on väiksem (ehk parem) tema võimaluste hinnangust US Openi mängudes Kaja Juvani ja Magda Linettega. Kuid need vastased alistas Anett nö möödaminnes.

Muidugi pole kindel, et Garcia on nii kehv, nagu tema mängud Istanbulis ja viimane aasta üldises plaanis näitavad. Kui sa oled kunagi olnud maailma esikümnes ja alles 26-aastane, siis võid sa igal hetkel “tuhast tõusta”. Pliškova võitmine näitaski Garcia üllatusvõimelisust. Tennisneti hinnangul on Garcia ikkagi ohtlikum vastane kui Juvan või Linette, aga Anetti favoriidiseisuse vastu ei saa muidugi vaielda.

Mullu kaotas Kontaveit Rooma turniiril teises ringis kreeklanna Maria Sakkarile, kellega ta nüüd on edetabelis üsna kõrvuti. Kuid üldiselt on Rooma turniir olnud Anettile edukas, sest 2017. aastal jõudis ta seal veerand- ja 2018. aastal poolfinaali. Just Roomas teenis Anett mälestusväärse võidu valitseva maailma esireketi Angelique Kerberi üle.

scroll to top