US Openil loositi neljapäeva õhtul avaringi paarid ja mõlemad Eesti tennisistid Anett Kontaveit (21) ja Kaia Kanepi läksid kokku edetabeli 80. koha lähistel paiknevate mängijatega.
Kontaveit ei saanudki asetuse tõttu kohtuda kellegagi TOP32 seast, kuid ikkagi tuli tema vastane pigem võimalikest tagumise poole seast – hispaanlanna Sara Sorribes Tormo (82.), kellega ta on juba tänavu korra slämmiturniiri avaringis kohtunud – Australian Openil võitis 6:3, 6:2. Rohkem nad omavahel kohtunud polegi. Sorribes Tormo on küll ainult 22-aastane, kuid vaatamata noorusele ei ole ta tänavu sammu edasi teinud – WTA turniiridel on ta välja langenud enamasti 1. või 2. ringis, kuid on saanud mõningaid häid tulemusi madalama taseme turniiridelt (auhinnafond 125 000 või vähem). Näiteks äsja mängis ta Vancouveri Challengeri (100 000) finaalis, aga tal ei tulnudki kohtuda ühegi esisaja mängijaga.
Kui Kontaveit võidab, on tema järgmine vastane Ajla Tomljanovic (Austraalia, WTA 48.) või Marie Bouzkova (Tšehhi, 55.) Mõlemad päris korralikud mängijad, aga näiteks Tomljanovici Kontaveit tänavu korra võitis, ehkki raskelt. Võiks öelda nii: peaasi, et kahe esimese ringi jooksul ei tulnud vastu Aliaksandra Sasnovitš (Valgevene) või Karolina Muchova (Tšehhi).
Juhul, kui Kontaveit kohtub 3. ringis asetatud mängijaga, on see Belinda Bencic (Šveits, 13). Kuid sellest vastasseisust on esialgu veel vara rääkida, sest kumbki peab võitma kaks kohtumist.
Kanepi kohtub avaringis Tatjana Mariaga (WTA, 79.), kellega ta on korra kohtunud vaid üsna ammu – 2007. aastal Kanepi võitis Wimbledoni avaringis 6:4, 6:1, vastane kandis siis veel perekonnanime Malek. Ta on abielus ja lapse ema ning mullu üllatas Mallorca turniiri võitmisega, kusjuures avaringis alistas ta tookord Kontaveidi. Maria on pigem muruväljaku spetsialist, sest sellel kattel mängiti ka Mallorcas ning tänavu jõudis ta poolfinaali Birminghamis. Aga näiteks juulikuus kaotas Maria mängijatele, kelle edetabelikohad olid vastavalt 139., 316. ja 269. Kanepi on selles paaris selge favoriit.
Kui Kanepi võidab, tuleb talle arvatavasti vastu Donna Vekic (Horvaatia, 23), kes peaks alistama kvalifikatsiooniturniiri läbiva tennisisti. Vekic on 23-aastane ja tänavu tõusuteel, ehkki vahepeal oli ta ka päris sügavas mõõnas. Ta on tänavu mänginud kahe WTA turniiri finaalis – Peterburis ja Nottinghamis, samuti jõudis Roland Garrosi slämmiturniiril 1/8 finaali. Vekic on Kanepi vastu juba soosik, aga siiski tuntud närvilise mängijana, keda Kaia võimalik rünnakukindlus võib kõvasti endast välja viia. Kaugemale ei tasu siin taas vaadata, aga keegi valgevenelannadest, kas Arina Sabalenka (9) või Viktoria Azarenka on sel juhul Kanepi tõenäoline vastane 3. ringis.
Kanepi ja Kontaveit kuuluvad ühte tabelipoolde, kuid enne veerandfinaali nad omavahel kokku ei saa. Mäletame, et mullu Australian Openil oli päris lähedal nende omavaheline 1/8 finaal, kuid Kanepi kaotus Carla Suarez Navarrole pärast avaseti võitmist tõmbas sellele kriipsu.
Sabalenka – Azarenka ongi avaringi üks huvitavamaid paare ning jaotab kindlasti Valgevene fännid kahte leeri – kas hoida pöialt mängijale, kes on Valgevene tennisele enim kuulsust toonud või tulevikunaisele Sabalenkale.
Aga see pole kindlasti intrigeerivaim paar, sest loosi tahtel kohtuvad ka Serena Williams (USA, 8) ja Maria Šarapova (Venemaa). Kui Šarapova 2004. aastal võitis Wimbledonis oma karjääri esimese slämmiturniiri, alistas ta finaalis just Williamsi – nii kaugele ulatuvad nende kahe mängija suurte kohtumiste juured.
Veel võiks mainida paari Johanna Konta (Suurbritannia, 16) – Darja Kasatkina (Venemaa). Ikkagi kaks mängijat, kes üsna hiljuti on kuulunud esikümnesse. Üldiselt tundub, et tabeli alumine pool, kus eestlannad ei mängi, on pisut tugevam ülemisest poolest.
Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.