Raisma saavutas suurepärase võidu, Glinka samuti veerandfinaalis

– Kenneth Raisma / Foto: Igor Pissarev

ITF-i 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril Moskvas jätkab häid esitusi Eesti duo Kenneth Raisma ja Daniil Glinka, kes täna jõudsid veerandfinaali.

Raismal oli raske vastane kolmandana asetatud Jevgeni Tjurnevi (Venemaa) näol. ITF-i edetabelis oli vahe eriti suur – Tjurnev 45. ja Raisma 1035. kohal, lisaks omas venelane ka ATP rankingut (570.).

Tjurnevil oli hea võimalus esimesena murda Raisma serv, kui eestlane oli oma pallingul taga 1:2, 0:40. Kuid Raisma päästis kõik murdepallid ja seti lõpus sattus hoogu, võites seisult 2:3 neli geimi järjest. Sealjuures oli Tjurnevil seisul 3:4 veel kolm murdepalli, et viigistada, aga Raisma tegutses taas laitmatult.

Kui Raisma asus ka teises setis murdega ette ja juhtis 5:3, oli olukord selline, et Tjurnevil seni 6 ja Raismal 4 murdepalli, aga ainsana teinud murdeid eestlane (3). Aga just nüüd, kriitilisel hetkel, murdis Tjurnev Raisma servi nulliga. Mäng otsustati tie-break’is, mis kulges vahelduva eduga ja mõlemad võitsid palju punkte vastase servil. Otsustava spurdi tegi Raisma seisul 4:5, võites kaks punkti tõrjel ja ühe servil ning sellega ka mängu!

Raisma ässasid ei löönud, kuid tegi ainult kaks topeltviga (eile 7). Esimene palling õnnestus Raismal 52% ja ta võitis esimeselt servilt 63% punktidest, mis pole kuigi palju, ent teiselt servilt võidetud 55% aitas edule kaasa. Vastane oli just teiselt servilt palju nõrgem (38%).

Veerandfinaalis on Raisma vastane veel üks Venemaa mängija Savrijan Danilov, kel ATP edetabelis 656. ja ITF-i edetabelis 254. koht. Tegemist on 19-aastase tennisistiga, kes juulis jõudis Vilniuse ITF-i turniiril finaali.

Daniil Glinkal on Moskvas loosiga paremini läinud. Täna kohtus ta itaallase Alessandr Procopioga (1186.), kes ITF-i edetabelis vaid natuke Glinkast (1320.) eespool. Procopio oli enne üllatanud kuuendana asetatud Aleksandr Igošinit (Venemaa), kuid täna ta Glinkale vastu ei saanud. Eesti tennisist võitis 6:2, 6:4. Võrreldes Raismaga oli Glinka esimesel servil natuke parem (62% sisse ja 68% punkte võidetud), aga eks ka vastane ei olnud tal nii tugev. Murdepalle realiseeris Glinka väga hästi – 7st 5.

Glinka kohtub nüüd esimesena asetatud Konstantin Kravtšukiga (Venemaa), kes kunagi olnud ka maailma esisajas (parimal nädalal 76.), kuid on praegu juba 34-aastasena edetabelis langemas ja hetkel ATP 451.

Naiste ITF-i turniiril Moskvas oli Elena Malõginal täna keerukas vastane – 20-aastane Amina Anšba (Venemaa, 4) oli siinsamas eelmisel nädalal sama auhinnafondiga turniiri võitnud ja tema hoog püsis. Malõgina kaotas 2:6, 0:6.