fbpx
Close

Venemaa jättis olümpialt välja mitu tipptennisisti

Andrei Rublev. / Foto: EPA/Scanpix

Et olla poliitkorrektne, tuleb täpsustada, et Venemaa valis tennisistid Pariisis olümpiale, aga mängivad nad muidugi neutraalsena. Kõige tugevam tennisist, kes Venemaa neutraalsesse koondisse ei mahtunud, oli maailma kuues reket Andrei Rublev.

Kõigepealt sellest, et loobunud on veel esikümne mängijaid, näiteks naistest Arina Sabalenka ja Ons Jabeur ning me ei tea täpseid põhjuseid, miks Rublev ei mängi. Kuid spekulatiivselt tuleb mainida, et Venemaa valikust jäid välja just need, kes mingil viisil on sõja vastu sõna võtnud – näiteks Rublev kirjutas päev pärast Ukraina ründamist kaamera klaasile: No war, please!

Lisaks ei mängi olümpial Venemaa naiste esireket Darja Kasatkina ja ATP 22. reket Karen Hatšanov, kes elavad välismaal ja kodumaal on nad kuulutatud “välisagentideks” – termin nende kohta, kes Venemaal mitte viibides avaldavad riigile ebameeldivaid seisukohti.

Venemaa meedia on kirjutanud mõne mängija puudumisest, aga põhjused pole selged. Näiteks tsiteeritakse Rublevi ema Marina Marjenkot, kes kurtis, et poeg ravib kurgumandleid. Kuid ema lisas: “Ma arvan, et see on tema loobumise põhjus, aga täpselt ma ei tea.” Samamoodi ütles Venemaa koondise (mida ju tegelikult pole) peatreener Šamil Tarpištšev Hatšanovi kohta, et ta kindlat põhjust ei tea.

Olümpiale ei sõida ka WTA 15. reket Ljudmilla Samsonova, ehkki tema puhul ei ole sõjavastasust märgatud. Ta olevat teatanud, et liivaväljak talle ei sobi, kuid samal ajal on tal augustis vaja kaitsta palju punkte USA kõvakatte turniiridel ja selleks tuleb valmistuda. Kasatkina puhul ei ole mainitud aga mitte midagi, miks ta olümpialt eemale jääb. Talle sobivad liivaväljakud kindlasti.

Nii esindavad Venemaa neutraalseid atleete Pariisis järgmised mängijad: meestest Daniil Medvedev (ATP 5.), Roman Safiullin (40.), Pavel Kotov (50.) ja Aslan Karatsev (97.) ning naistest Jekaterina Aleksandrova (WTA 20.), Mirra Andrejeva (23.), Veronika Kudermetova (35.) ja Diana Shnaider (49.). Siinkohal võib lisada, et pärast kahe parema loobumist on valikus vahele jäetud ka Anna Kalinskaja (24.) ja Anastassia Pavljutšenkova (26.). Shnaider pääses näiteks olümpiale oma riigi üheksanda reketina, aga just tema kuulus ainsa esisaja tennisistina ukrainlaste nimekirja, kuhu kanti kõik Venemaa/Valgevene sportlased, kes on kuidagi Vladimir Putinit või sõda toetanud.

scroll to top