Holger Rune võitis maratonmängu, Daniil Medvedev langes välja

Holger Rune Monte Carlo turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Eelmisel aastal Monte Carlo Masters 1000 turniiri finaali jõudnud Holger Rune (Taani, 7) jõudis täna samal võistlusel veerandfinaali, kui oli väljakul kokku neli ja pool tundi.

Nii kaua ei kestnud siiski üks mäng. Nimelt jäi Runel kolmapäeval vihma tõttu pooleli kohtumine India esireketi Sumit Nagaliga seisul 6:3, 2:1. Kuid täna ei suutnud Rune kiiresti lõpetada, kaotas teise seti ja nii kulutaski tunni, et võita 6:3, 3:6, 6:2. Vähem kui kaks tundi hiljem hakkas taanlane madistama Grigor Dimitroviga (Bulgaaria, 9), kes oli äsja Miami Mastersil finaali jõudnud. Ka Dimitrovi mäng jäi kolmapäeval pooleli, aga temal piisas 25 minutist, et jätkamisel alistada Miomir Kecmanovic (Serbia) 6:4, 6:3.

Ja siis läks lahti! Rune ja Dimitrov mängisid pikki punkte ja geime. Avaseti kaks geimi kestsid 14 punkti ja neist teises sai Rune murde kätte seisuks 4:3, aga Dimitrovil õnnestus tagasi murda seisuks 5:5. Tie-break üllatas sellega, et seal järjest võideti punkte tõrjel. Eriti alates seisust 6:5, kui mõlemad kaotasid punkte oma servil, kuni Rune lõpuks seisul 9:9 sai servipunkti kätte ja siis tõrjega ikkagi lõpetas 11:9.

Teine sett oli kummaline, sest Rune näis olevat omadega läbi kas vigastuse või väsimuse tõttu. Ka Dimitrov, keda vastase tahtejõuetu mäng häiris ei saanud ennast käima, aga seti ikkagi 6:3 võitis. Kuid otsustav sett oli hoopis teine. Rune oli uuesti tema ise ja võitles nagu lõvi. Kumbki ei kaotanud pallingut, ehkki seisul 5:6 lasi Rune käest 40:0 edu ja pidi päästma kaks murdepalli, mis olid ka matšpallid. Tal õnnestus geim võita ja tie-break oli seekord ühepoolne – Rune asus juhtima 4:0 ja võitis 7:2. Dimitrov võitis geimi ja kaks punkti rohkem, aga kaotas mängu.

Ässasid löödi pika mängu kohta vähe (mõlemad 3) ja bulgaarlane oli esimesel servil efektiivsem, võites 73% punktidest Rune 64% vastu. Mäng aga kestis 3 tundi ja 29 minutit.

Täna pidas Rune neli ja pool setti vastu, aga võidupreemiaks sai ta veerandfinaalmängu Jannik Sinneriga (Itaalia, 2), kes on 2024. aastal peaaegu võitmatu – 24st mängust kaotanud ainult ühe. Oleks ime, kui Rune pärast sellist päeva suudaks üllatada meest, kes peaks ka muul juhul olema selgelt parem.

Veel kaks kohtumist olid täna tähelepanuväärsed. Välja langes favoriidiks number 3 peetud Daniil Medvedev (4), kes kaotas kaasmaalasele Karen Hatšanovile (15) 3:6, 5:7. Enne tänast juhtis Medvedev Hatšanovi vastu 5:1 ja mullustes mängudes 3:0, aga nad ei olnud kordagi kohtunud saviliival, mis on Medvedevile kõige edutum väljakukate. Igatahes oli Hatšanov kaasmaalasest üle ka mänguliselt. Jälle eksis kohtunik korra Medvedevi kahjuks, aga venelane poleks tohtinud sellest nii närvi minna nagu ka eile. Seekord tema vihapurse ei aidanud tal üles kütta ja Hatšanov hoidis edu.

Alexander Zverev (Saksamaa, 5) võinuks edetabeli põhjal olla favoriit Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 12) vastu, aga omavahelised mängud eeldasid muud – Tsitsipas juhtis enne tänast 9:5 ja saviliival 4:1. Huvitava seeria pidasid mehed 2022. aasta kevadel, kui nad kohtusid järjest kolmel suurel saviliiva turniiri poolfinaalis. Monte Carlos ja Roomas võitis Tsitsipas, aga Madridis Zverev. Lisaks oli Monte Carlo Tsitsipasele õnnelik paik, ta on selle turniiri võitnud kaks korda (2021, 2022). Nii ei olnud kokkuvõttes üllatus, et kreeklane jäi peale 7:5, 7:6. Kuigi ta oleks võinud võita palju kiiremini, sest juhtis teises setis 5:1.

Veerandfinaalis lähevad tänased madalama edetabelikohaga võitjad Hatšanov ja Tsitsipas omavahel kokku.

Vaata Monte Carlo turniiri tabelit siit.