fbpx
Close

Liisa Varul kaotas maratonmängu, eestlased jätkavad vaid paarismängudes

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Eesti tennisistidel ei ole ITF-i turniiridel olnud hea nädal, sest üksikmängudes on kolmapäevaks juba kõik mängijad välja langenud. Jätkavad Liisa Varul ja Johannes Seeman paarismängudes.

Kahjuks kaotas Varul täna Kuršumlijska Banja W15 turniiril 18-aastasele Valeria Krohhotinale (-) kolm tundi ja 7 minutit kestnud maratonmängu 7:6, 3:6, 5:7. Esimeses setis oli Varul 2:0 ees, vastane sai murde tagasi ja pärast seda olidki ainult murded seisuni 5:5. Siis sai Krohhotina servi kätte, aga nüüd, kui enam kaotada ei tohtinud, võitis pallingu ka Varul, kes seejärel asus tie-break’is 6:0 juhtima ja võitis 7:3.

Teises setis murdeid nii palju polnud. Varul jäi kahe murdega taha 0:3, võttis siis ühe tagasi pärast viiendat murdepalli, aga edasi hoidis Krohhotina edu. Otsustavas setis juhtis Varul 4:0, kuid kaotas siis viis geimi järjest. Õnneks seisul 4:5 suutis ta sarnaselt esimese setiga tähtsal hetkel servi hoida, aga seisul 5:6 enam mitte.

Murdepalle realiseeris Varul 18st 7 ja Krohhotina 17st 10. Kui esimeselt servilt teenis Varul rohkem punkte (66 vs 56%), siis teiselt servilt jäi kõvasti alla (24 vs 49%), mille peamine põhjus oli 11 topeltviga.

Kuid paarismängus Varul homme jätkab, sest koos Nikola Daubnerovaga (Slovakkia, 4) võitsid nad juba teisipäeval Krohhotina ja Olga Danilova (Küpros) 6:4, 6:7, 10:7.

Seevastu Markus Mölder kaotas Koszalini M15 turniiril mõlemas mänguliigis. Üksikmängus jäi ta alla Max Wiskandtile (Saksamaa, 5) 4:6, 2:6 ja paarismängus koos Mateusz Kulakowskiga (Poola) Jakub Jedrzejcakile ja Leon Zaorskile (mõl. Poola) 6:7, 7:6, 3:10.

Maileen Nuudi kaotas Ystadi W50 turniiril üksikmängus juba nädalavahetusel kvalifikatsiooni avaringis Valentina Ivanovile (Uus-Meremaa) 4:6, 6:3, 4:6 ja täna paarismängus koos Sandra Samiriga (Egiptus) neljandana asetatud paarile Sada Nahimana (Burundi)/Nina Vargova (Slovakkia) 3:6, 1:6.

Johannes Seeman osaleb jälle ainult paarismängus ja esialgu edukalt. Eelmisel nädalal San Diegos koos Wally Thayne’iga (USA) finaali jõudnud Seeman mängib nüüd Rancho Santa Fe M15 turniiril sama paarilisega. Esimeses ringis võitsid nad kolmandana asetatud Adam Jonesi ja Matthew Summersi (Suurbritannia) 6:3, 7:5. Alles eelmisel reedel olid Seeman/Thayne võitnud sama paari San Diego poolfinaalis.

scroll to top