fbpx
Close

Mark Lajal jõudis Wimbledoni põhiturniirist ühe võidu kaugusele

Mark Lajal / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eesti esireket Mark Lajal jätkas edukalt Wimbledoni turniiri kvalifikatsiooni, kui alistas teises ringis Henrique Rocha (Portugal. ATP 177.) 7:6, 6:3.

Esimeses setis murdeid polnud, aga tuleb tunnistada, et Lajal oli serviga rohkem raskustes. Tal endal ühtki murdepalli polnud, aga oma servil mängis ta seisul 1:2 juba pika geimi, ehkki taga kordagi polnud. Kuid siis tuli Lajalil päästa murdepall seisul 2:3 ja uuesti seisul 4:5, kui murdepall oli ka vastase settpall. Lajal tuli neist olukordadest enamasti välja enda hea ründelöögiga, sundides vastast eksima. Kuid tie-break’is oli juba Lajal see, kes minimurdeid teenima hakkas. Ta juhtis 4:0 ja kuigi kaotas servil kaks punkti, võitis need tõrjel kohe tagasi ja tie-break kuulus eestlasele 7:3.

Teises setis oli Lajalil esimene murdevõimalus seisul 1:0. Ja see õnnestuski, ehkki tuli mängida kolm murdepalli. Nüüd oli pool võitu käes ja kuna vastasel enam Lajali servil murdepalle polnud, muutus pool võitu ka päris võiduks.

Lajal võitis ässad 12:5 ja teenis esimeselt servilt 81, Rocha 70% punktidest. Peamiselt ässade arvel oli lajal parem ka äralöökides 25:16, kuid suurim edu tuli ikkagi lihtvigade arvel, sest neid tegi Eesti esireket 13 ja vastane 27.

Nüüd on Lajal edasipääsust põhiturniirile ühe võidu kaugusel, aga vähemalt vastase põhjal võib eeldada, et selle ühe võidu saamine on keerulisem kui senise kahe võidu saamine. Nimelt kohtub Lajal James Duckworthiga (Austraalia, ATP 78.). Edetabelikohta arvestades ei peaks 32-aastane Duckworth kvalifikatsiooni üldse mängima, ent kui põhiturniirile pääsejad nö “lukku löödi”, oli austraallane 105. kohal. Duckworthi parim edetabelikoht on 46. (2022 jaanuar). Äsja mängis Ducworth väga hästi kahel ATP 250 turniiril. Ta sai kvalifikatsioonist edasi nii Stuttgardis kui ka Halles ning võitis mänge (vastavalt 2 ja 1) ka põhitabelis. Stuttgardis alistas Duckworth ka tollase maailma 14. reketi Ben Sheltoni (USA).

Lajali ja Duckworthi mäng toimub homme, aga kellaaeg pole veel teada. Wimbledonis on kvalifikatsiooni otsustav ring tavaliselt mängitud parem viiest setist ja pole kuulda, et tänavu oleks seda reeglit muudetud. Lajali jaoks pole parem viiest mäng päris uus, sest 2022. aasta Eesti meistrivõistluste poolfinaalis ja finaalis mängis ta ka selle reglemendiga.

Huvitav on lisada, et Ducworth on tihedalt seotud ka Jürgen Zoppi esimese pääsuga suure slämmi põhiturniirile. Nimelt 2012. aasta Austraalia lahtistel, kui Zopp läbis kvalifikatsiooni, oli põhiturniiril tema esimene vastane tollal 20-aastane Ducworth. Zopp kaotas selle mängu.

scroll to top