Zverev ja Rublev langesid välja, kuid peamised favoriidid jätkavad

Publiku ovatsioonide saatel juubeldab Marton Fucsovics,, kes pääses ainsa asetamata mängijana veerandfinaali. / Foto: AP/Scanpix

Wimbledoni meeste üksikmängus on maailma esikümnest veerandfinaali pääsenud kolm tennisisti, kuid hea võimalus sama kaugele jõuda on ka neljandal.

Aga esikümne mehi oli Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis lausa seitse ja võinuks Wimbledonis olla kuus, kuid Alexander Zverev (Saksamaa, 4) ja Andrei Rublev (Venemaa, 5) langesid viiesetilistes heitlustes välja.

Omapärane mängija on Rublev, kes viimase pooleteise aastaga on võitnud kuus ATP tiitlit, kuid tugevamatel turniiridel järjekindlalt ebaõnnestub. Võib-olla ei saa midagi halba öelda, kui mees on suure slämmi turniiril neli korda jõudnud veerandfinaali ja tänavu esimest korda ATP Masters 1000 turniiri finaali (Monte Carlo), aga suured võidud puuduvad. Täna jäi Rublev Wimbledonis alla maailma 48. reketile Marton Fucsovicsile (Ungari) 3:6, 6:4, 6:4, 0:6, 3:6. Rublevil tundub olevat väga ohtlik serv, aga ta kaotab nii palju oma pallingugeime, et see vist tõesti ainult tundub nii. Näiteks Fucsovicsile kaotas ta täna seitse servigeimi ja äralöögid lausa 26:41.

Tegelikult võis Fucsovics olla pettunud, et sattus kokku Rubleviga, sest ungarlane oli talle ainuüksi tänavu neli korda kaotanud. Aga neid kohtumisi ei peetud muruväljakul ja seetõttu ütles Fucsovics mängujärgses intervjuus, et ta varasematele mängudele ei mõelnud. “Murul on teistsugune mäng, mulle see kate tõesti meeldib. Minu mäng sobib kiire põrkega väga hästi. Arvan, et Andrei mäng ei ole muru jaoks sobiv, seetõttu kasutasin oma võimalused ära, ei andnud kordagi alla,” sõnas ungarlane,

Zverev kaotas Felix Auger-Aliassime’ile (Kanada, 16) 4:6, 6:7, 6:3, 6:3, 4:6. See kaotus oli valusam, sest Zverev võitis ühe geimi ja tegi ühe murde rohkem. Aga eks Zverev on ise süüdi, kui ta tegi koguni 20 topeltviga! Ässadega 17:9 peale jäänud 20-aastane kanadalane patustas 6 topeltveaga, mida viie seti kohta pole liiga palju.

Kõige müstilisema mängu pidasid Karen Hatšanov (Venemaa, 25) ja Sebastian Korda (USA). Kuni otsustava setini midagi erilist selles mängus polnud, tasavägises heitluses oli kord üks, siis teine parem. Aga viiendas setis hakkas juhtuma imet – mehed kaotasid kordamööda oma pallingugeime. Seisult 3:3 kuni seisuni 7:7 kaotas Korda neli korda oma pallingu ja seejärel murdis tagasi. Hatšanovil oli kasutada ka üks matšpall seisul 5:4. Seejärel Korda hoidis servi, aga nüüd vastas samaga ka Hatšanov ja visa venelane murdis veelkorra Korda pallingu seisul 8:8, seekord võidukalt – lõpptulemus 3:6, 6:4, 6:3, 5:7, 10:8. Otsustavas setis oli 13 (!) servimurret, Korda võitis esimesel pallingul ainult 35% punktidest ja seda muruväljakul! Kogu mängu peale olukord muidugi nii drastiline polnud – Hatšanov võitis esimeselt servilt 68 ja Korda 65% punktidest. Äralöökidega jäi Korda peale 56:45.

Kuid peamised favoriidid võitsid kerge vaevaga – Novak Djokovic (Serbia, 1) Cristian Garini (Tšiili, 17) 6:2, 6:4, 6:2 ja Roger Federer (Šveits, 6) Lorenzo Sonego (Itaalia, 23) 7:5, 6:4, 6:2. Heas hoos on ka Matteo Berrettini (Itaalia, 7), kes on nelja mänguga kaotanud ainult ühe seti ja täna alistas Ilja Ivaška (Valgevene) 6:4, 6:3, 6:1.

Veel pole aga selge, kas selle kõva seltskonnaga, kus tabeli alumises pooles on juba edasi pääsenud Berrettini, Auger-Aliassime ja Federer, ühineb ka Daniil Medvedev (Venemaa, 2), sest tema mäng Hubert Hurkacziga (Poola, 14) jäi vihma tõttu pooleli venelase eduseisul 6:2, 6:7, 6:3, 3:4. Neljandas setis murdeid toimunud ei ole. Lihtsam on ilmselt Djokovicil, kes kohtub veerandfinaalis Fucsovicsiga.