fbpx
Close

Viiekordne slämmivõitja vaktsineerimiskohustuse tõttu Austraaliasse ei lenda

Nicolas Mahut (vasakul) ja Pierre-Hugues Herbert. Foto: Reuters/Scanpix

Valitsev Prantsusmaa lahtiste võitja paarismängus Pierre-Hugues Herbert loobus vaktsineerimisnõude tõttu Austraalia lahtistest.

„Ma ei ole vaktsineeritud ja Austraaliasse reisimine ei olnud minu jaoks valik. Mittevaktsineerimine on isiklik otsus. Ma ei tea, kui kaua see kestab, ma ei tea, kas tänapäeval on üldse võimalik olla tennisemängija ilma vaktsineerimata. See pole ainult Austraalia: USA, Austria … See on üsna keeruline teema,“ ütles prantslane Herbert, kes loodab lihtsalt saada enam-vähem normaalse 2022. aasta hooaja.

Üksikmängus on Herbert praegu maailma 110. reket, mistõttu oleks ta Melbourne’is pidanud alustama kvalifikatsioonist. Ligi kolm aastat tagasi oli ta ATP üksikmängu edetabelis 36.

Eelkõige on Herbert aga tuntud väga tugeva paarismängijana. Kokku on ta paarismängus võitnud viis suure slämmi turniiri ning on paarismängu ATP edetabelis praegu kaheksas. Parimal hetkel on ta selles arvestuses olnud teisel real.

Eks lähipäevad ja -nädalad toovad selgust, kui palju on kokku tippmängijaid, kes jätavad sel põhjusel Austraalia lahtised vahele.

scroll to top