fbpx
Close

Grete Gull ja Oliver Ojakäär võitsid Doha turniiri!

– Oliver Ojakäär. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Teist nädalat järjest kuulusid Eesti koondislastele üksikmängude esikohad ITF-i juunioride 4. kategooria turniiril Dohas. Kui Oliver Ojakäär võitis teist nädalat järjest, siis Grete Gulli võit oli esmakordne.

Kahe nädala kokkuvõttes jäi eestlastel maksimumist puudu vaid esimese turniiri võit noormeeste paarismängus, kus Ojakäär sel nädalal koos Saksamaa tennisistiga võitis. Ülejäänud mänguliikides võitis Eesti mõlemal nädalal, kuid neidude üksik- ja paarismängus olid erinevad võitjad. Noormeestest oli Ojakäär eestlastest üksi kohal ja seal polnud teisiti võimalik. Mõlemad tänased tšempionid tulid sel nädalal kahekordseks võitjaks.

Gull (4) alistas finaalis Ellie Blackfordi (Suurbritannia, 5) 6:4, 6:2. Blackford oli enne seda veerand- ja poolfinaalis võitnud Liisa Varuli ja Laura Rahneli, aga kolmandat võitu eestlannade üle ei saanud. Ojakäär võitis finaalis Cosme Rolland de Raveli (Prantsusmaa, 6) 6:1, 2:6, 7:6 (2).

Ojakäär peaks nüüd esimest korda kerkima juunioride maailma edetabelis TOP300 sekka, pärast eelmise nädala võitu oli tema ranking 334. Gull kerkib kohtade poolest veel rohkem, aga tal on ka rohkem tõusta, sest paikneb 696. kohal. Saaremaa neiu peaks tõusma umbes 500. koha kanti.

scroll to top