fbpx
Close

Veel üks esikümne mees langes Pariisis välja

Üllataja Jan-Lennard Struff. / Foto: Imago Images/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste esimene ring vähendas meeste üksikmängus maailma esikümne mängijaid kahe võrra, sest teisipäeval kaotas ka Andrei Rublev (Venemaa, 7).

Varem oli teatavasti välja langenud neljandana asetatud austerlane Dominic Thiem. Meeste esikümme püsib reeglina koos 3.-4. ringini, pigem sünnib üllatusi naiste seas, kus seni on kaotanud üks esikümne mängija (Bianca Andreescu, Kanada), aga teine (Naomi Osaka, Jaapan) loobus nüüd ise.

Rublevi alistaja oli maailma 42. reket Jan-Lennard Struff (Saksamaa), kes oli just kolm nädalat tagasi Rooma turniiri 2. ringis Rublevile kaotanud 7:6, 1:6, 4:6. Euroopa liivaväljakute hooajalt oli Struffil ka üks hea tulemus – ta jõudis Münchenis finaali.

Teisipäeval Pariisis pani Struff võidule aluse kahe esimese seti võitmisega, aga lõplikult vormistas selle siiski viiendas setis – 6:3, 7:6, 4:6, 3:6, 6:4. Rublevil on viimasel ajal olnud üks nõrk koht – ta kaotab pidevalt tie-break’e. Seekord oli tulemus Struffi kasuks 8:6. Teine sett oli üldse venelasele õnnetu, sest ta juhtis ka 5:3, aga kaotas siis oma pallingugeimi. Lõpptulemusena olid punktid viigis 170:170, aga see muidugi ei loe. Äralöökidega jäi napilt peale Rublev 65:63.

Ühtegi muud üllatuslikku tulemust teisipäeva meeste üksikmängust välja tuua ei ole, ainult ehk mõmed väiksemad ootamatused. Jätkab ka Roland Garrosi slämmiturniiri ainus Balti riikide meestennisist Ricardas Berankis, kes alistas Ugo Humberti (Prantsusmaa, 29) 6:4, 6:4, 2:6, 6:4.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top